موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/123047 :کد

وزارت بهداشت

وارنیش‌تراپی دانش‌آموزان در ۶۰ هزار مدرسه

  دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۵۱
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -وارنیش‌تراپی دانش‌آموزان در ۶۰ هزار مدرسه

معاون وزیر بهداشت با اشاره به انجام وارنیش‌تراپی دانش‌آموزان در ۶۰ هزار مدرسهt گفت: بیش از ۷ میلیون دانش‌آموز از خدمات بهداشتی در حوزه سلامت دهان و دندان بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران ، علی‌اکبر سیاری در دومین سالگرد طرح تحول سلامت دهان و دندان و بزرگداشت روز دندانپزشکی، اظهار داشت:‌ طرح تحول سلامت، دستاوردهای بزرگی به ویژه در حوزه دهان و دندان به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه فراهم آوردن دسترسی مردم به خدمات سلامت دهان و دندان از اهداف ما در طرح تحول سلامت بوده است،‌ گفت:‌ بهره‌مندی مردم از این خدمات و حمایت‌های مالی از آنان مدنظر قرار گرفته بود که خوشبختانه این اهداف محقق شد و به نتایج مؤثری در حوزه سلامت دهان و دندان دست یافتیم.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: طی دو سال گذشته و با اجرای طرح تحول سلامت در حوزه سلامت دهان و دندان بیش از 60 هزار مدرسه وارنیش‌تراپی برای دانش‌آموزانش انجام شد و 7 میلیون دانش‌آموز از این خدمات بهره‌مند شدند.

سیاری با اشاره به ارائه بیش از 35 میلیون خدمت و تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت طی دو سال گذشته در حوزه سلامت دهان و دندان گفت:‌در این مدت 20 هزار واحد بهداشتی نیز بازسازی شده است.

وی بیان کرد: ‌1200 تا 1300 نیروی انسانی در ارتباط با حوزه سلامت دهان و دندان به روستاها اعزام کردیم و 456 هزا بهورز و مراقب سلامت آموزش‌های لازم را در این زمینه فرا گرفتند تا موفق شدیم 35 میلیون خدمت ارائه دهیم.

فارس نوشت : معاون وزیر بهداشت در پایان خاطر نشان کرد خدمات رایگان در حوزه سلامت دهان و دندان نیز در این مدت شامل جرم‌گیری، فلورایدتراپی، فیشورسیلندر، خدمات ترمیمی و ... بوده که در قالب طرح دندانپزشک خانواده و بیمه روستایی به مردم ارائه شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :