موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/123075 :کد

کوکاکولا

کوکاکولا ۱۰۰ میلیارد بطری پلاستیکی غیر قابل بازیافت تولید می‌کند

  دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۵۸
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -کوکاکولا ۱۰۰ میلیارد بطری پلاستیکی غیر قابل بازیافت تولید می‌کند

سازمان صلح سبز اعلام کرده است: شرکت آمریکایی کوکا کولا بیش از ۱۰۰ میلیارد بطری پلاستیکی تولید کرده که قابل بازیافت نیستند.

به گزارش تحلیل ایران ،بررسی جدید سازمان صلح سبز حاکی از آن است: شرکت کوکا کولا با تولید بیش از 100 میلیارد بطری پلاستیکی در سال ، در مقابله با آسیب‌های زیست محیطی شکست خورده است.

 

ماه مارس گذشته مطالعه‌ای در مورد شش تولید کننده اصلی نوشیدنی انجام گرفت، اما شرکت کوکا کولا به دلیل عدم اعلام میزان تولید پلاستیک خود مورد انتقاد قرار گرفت. هر چند سازمان صلح سبز به بررسی آمار فروش برخی از خطوط تولید محصولات این شرکت پرداخته و نتیجه گرفته است شرکت کوکا کولا در سال 108 تا 128 میلیارد بطری پلاستیکی می فروشد.

 

شرکت کوکا کولا در سال 2013 هدف گذاری کرد تا میزان بازیافت محصولاتش را در کشورهای توسعه یافته تا سال 2020 به 75 درصد برساند.

 

هر چند مطالعه سازمان صلح سبز روی اطلاعات این شرکت در فاصله سال‌های 2013 تا 2015 نشان می‌دهد این نرخ رو به کاهش است و از 63 درصد در سال 2013 به 59 درصد در سال 2015 کاهش یافته است.

 

ایسنا نوشت: به نقل از روزنامه ایندیپندنت، طبق اعلام سازمان صلح سبز، همچنین هر روز حدود 16 میلیون بطری پلاستیکی در انگلیس وارد محیط زیست می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :