موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/123081 :کد

رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی گذرگاه مرزی «طابا» با مصر را بست

  دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۰۲
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -رژیم صهیونیستی گذرگاه مرزی «طابا» با مصر را بست

رژیم صهیونیستی روز دوشنبه اعلام کرد که گذرگاه زمینی «طابا» واقع در مزرهای مشترک سرزمین اشغالی و مصر را به دلایل امنیتی بسته است.

به گزارش تحلیل ایران از قدس، رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای از بستن تنها گذرگاه زمینی با مصر به دلیل تهدیدات امنیتی خبر داد.


دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که با توجه به افزایش خطر در منطقه شبه جزیره سینا، «اسرائیل کاتز» وزیر راه پس از رایزنی با وزیر دفاع تصمیم به بستن گذرگاه زمینی «طابا» واقع در جنوب شبه جزیره سینا گرفت؛ که بر اساس آن ساکنان منطقه اجازه خروج به سمت سینا را ندارند، ولی افرادی که خارج از سرزمین اشغالی هستند می توانند از این گذرگاه بازگردند.


رژیم اشغالگر قدس همچنین از امکان وقوع عملیات های تروریستی جدید علیه گردشگران از جمله اسرائیلی ها در سینا به دست گروه تروریستی ولایت سینا خبر داد.


بر اساس این گزارش حملات خونین روز گذشته به کلیساهای اسکندریه و قاهره مصر که بیش از 50 کشته و ده ها زخمی بر جا گذاشت، سران اسرائیلی را از حملات بیشتر و تهدید سرزمین های اشغالی به وحشت انداخته است.


از این رو مسئولان رژیم صهیونیستی از اتباع خود در سینا خواسته اند که هر چه سریعتر این منطقه را ترک و به سرزمین های اشغالی بازگردند.


از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که خمپاره ای از سوی شبه جزیره سینا به سمت شورای منطقه «اشکول» در جنوب سرزمین اشغالی شلیک شده است. هنوز آماری درباره تلفات آن اعلام نشده است.


ایرنا نوشت: بر اساس این گزارش، نهم فوریه گذشته نیز چند موشک به مناطق گردشگری در جنوب سرزمین های اشغالی شلیک شده بود که گروه تروریستی ولایت سینا مسئولیت آن را به عهده گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :