موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سوخت

a/123124 :کد

کارت سوخت؛

تاثیرات مخرب حذف کارت سوخت بر اقتصاد کشور

  ﺳﻪشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۷:۲۶
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -تاثیرات مخرب حذف کارت سوخت بر اقتصاد کشور

عضو کمیسون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه حذف کارت سوخت در کشور اشتباهی بود که امروز به مجوزی برای قاچاق سازمان‌یافته بنزین تبدیل شد.

به گزارش تحلیل ایران، حسن بهرام‌نیا عضو کمیسون انرژی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری بیشتر از همه مسوولان دغدغه اشتغال و تولید برای کشور و جوانان  را دارند و در بیشتر سخنرانی های خود با مردم و مسئولان ارشد نظام بر آن تاکید دارند و  همه ما باید برای تحقق شعار سال 96تلاش چند برابر کنیم. مجموعه دولت و دستگاه‌های اجرایی و با استفاده از توان بخش خصوصی و جوانان تحصیلکرده و فعال  می‌توان از تمامی ظرفیت‌ها برای رشد سریع آهنگ تولید اشتغال و توسعه کشور استفاده کرد.

 

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اکنون که وضعیت استخدامی در دستگاه‌های اجرایی کشور سخت است دولت می‌تواند با استفاده از  ظرفیت‌ها و امکانات بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات بانکی کم سود به کمک تولید و اشتغال و جذب جوانان بیاید. تسنیم نوشت:  نباید به نامگذاری شعار سال از طرف مقام معظم رهبری فقط در حد بند و برگزاری همایش اکتفا کرد بلکه باید با در نظر گرفتن راهکارهای علمی و اقتصادی مناسب  تحولی  عظیم در اشتغال و تولید ایجاد کنیم که لازمه این کار همت و اعتقاد راسخ مسئولان نظام را می‌طلبد.

 

بهرام‌نیا با اشاره به اینکه مجلس، دولت و قوه قضاییه با همدلی می‌توانند گام‌های اساسی در راه تولید و اشتغال بردارند عنوان کرد:  به عنوان مثال دولت با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و با استفاده از توان و کمک گرفتن از بخش خصوصی می‌تواند به کمک کشور بیاید قوه قضائیه هم با برقراری امنیت شغلی و جلوگیری از قاچاق کالا خارجی کمک کند و قوه مقننه هم با پرکردن خلأهای قانونی و حذف قوانین دست و پاگیر در قالب طرح و لوایح می‌توانند یاری‌رسان تولید و اشتغال کشور شود

 

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهم‌تر از همه در زمینه تولید و اشتغال کمک، مشارکت و همراهی مردم  برای تحقق شعار سال است  که با نخریدن کالاهای بی کیفیت خارجی و سوق دادن گرایش‌های مصرفی خود به سمت تولیدات داخلی می‌توان گام محکمی در زمینه اقتصاد مقاومتی کشور برداشت.

 

وی گفت: متاسفانه حذف کارت سوخت در کشور اشتباهی بود که امروز به مجوزی برای قاچاق سازمان‌یافته بنزین تبدیل شد که باید برای جلوگیری از قاچاق سازمان یافته و کانتینری سوخت سامانه‌های هشدار ورودی و خروجی را در تمامی مرزها و گمرک‌ها  تعبیه و فعال شوند. یکی از دلایل رونق قاچاق سوخت حذف کارت سوخت بود زیرا نرخ بنزین در کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان نسبتا گران است و حذف کارت سوخت به تشویق باندهای سازمان یافته قاچاق برای انتقال سوخت به  این کشورهای همسایه منجر می شود.

 

عضو کمیسون انرژی مجلس با اشاره به افزایش واردات بنزین و مرتبط دانستن آن با حذف کارت سوخت افزود: افزایش 6 برابری واردات بنزین در سال 95 نسبت به 4 سال قبل از آن نشان دهنده تاثیر کارت سوخت بر میزان مصرف بنزین در کشور نیز بوده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :