موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/123187 :کد

وزرای خارجه گروه 7

درخواست وزرای خارجه گروه ۷ازایران برای کمک به راه حل سیاسی منطقه

  ﺳﻪشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۵۴
تعداد بازدید : ۱۴۴   
 تحلیل ایران -درخواست وزرای خارجه گروه ۷ازایران برای کمک به راه حل سیاسی منطقه

وزرای خارجه گروه ۷ در پایان نشست دوروزه خود در شهر لوکا در شمال ایتالیا از برنامه جامع اقدام مشترک حمایت کرده و از تهران خواستند که به تلاش برای دستیابی به راه حل سیاسی و مبارزه با تروریسم در منطقه کمک

به گزارش تحلیل ایران ،   در متن بیانیه مشترک نهایی این گروه آمده است:ما به حمایت از آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با اقدام مهم آن در ایران از جمله نظارت و راستی آزمایی برای تضمین پایبندی ایران به تعهداتش ادامه می دهیم.


این بیانیه می افزاید: ما بر ضرورت تعهد همه طرف ها به اجرای کامل وهماهنگ تعهداتشان طبق برجام و باحسن نیت تاکید داریم . ما بار دیگر تاکید می کنیم که ایران باید قویا به همه تعهدات مربوطه هسته ای پایبند باشد.


بیانیه فوق افزوده است: قطعنامه 2231 شورای امنیت از جمله مفادی از آن که انتقال سلاح را منع می کند، باید به طور کامل اجرا شود.


دراین بیانیه آمده است: از ایران می خواهیم نقش سازنده ای در منطقه از طریق کمک به تلاش ها برای دستیابی به راه حل های سیاسی، آشتی و صلح در سوریه، عراق و یمن وسایرمناطق و همکاری در مبارزه با گسترش تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز ایفا کند.


در نشست وزرای خارجه گروه هفت وزرای خارجه کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، ایتالیا، آلمان، ژاپن وفرانسه حضور داشتند.


یکی از اهداف این نشست تشدید تحریم‌های روسیه و سوریه بود که به نتیجه نرسید.


ایرنا نوشت: ژان مارک ایرو، وزیر خارجه فرانسه ضمن اعلام این مطلب گفت: گروه ۷ از روسیه می‌خواهد که مسئولیتش در سوریه را بپذیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :