موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/12357 :کد

0

سخنرانی «دونالد ترامپ» درتجمع مخالفان توافق هسته ای

  پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۵
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -سخنرانی «دونالد ترامپ» درتجمع مخالفان توافق هسته ای

نامزد میلیاردر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی توهمی گفت درصورت انتخاب شدن، آمریکا آنقدر پیروزی کسب می کند که از پیروز شدن خسته شود.

نامزد میلیاردر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی توهمی گفت درصورت انتخاب شدن، آمریکا آنقدر پیروزی کسب می کند که از پیروز شدن خسته شود.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از آسوشیتد پرس، مخالفان توافق هسته ای ایران روز چهارشنبه در بیرون محوطه کنگره آمریکا علیه توافق هسته ای ایران تظاهرات کردند، در حالی که تقریبا اطمینان داشتند تلاش های آنها در کنگره علیه این توافق محکوم به شکست خواهد بود.
«دونالد ترامپ» در یک سخنرانی اغراق آمیز خطاب به جمعیت شرکت کننده که بیشتر آنها را اعضای جنبش محافظه کاران ضد دولت فدرال و فعالان گروه های حامی اسرائیل تشکیل می دادند، اعلام کرد در صورتی که وی رئیس جمهور آینده آمریکا شود، آنها باید به پیروزی عادت کنند.
 
وی در این باره گفت: اگر من انتخاب شوم، آنقدر پیروزی کسب خواهیم کرد که احتمالا از پیروز شدن، خسته و کسل خواهید شد.
 
بر اساس گزارش های منتشر شده، جمعیت شرکت کننده در این تظاهرات پس از پایان سخنرانی «تد کروز» نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ترامپ، به سرعت متفرق شدند. این در حالی است که ده ها سخنران هنوز سخنرانی خود را در این رویداد ایراد نکرده اند.
ترامپ روز چهارشنبه به دعوت کروز در راهپیمایی اعتراض آمیز علیه توافق هسته ای ایران شرکت کرد. ترامپ پیشتر درباره رابطه خود با کروز اعلام کرده بود این موضوع، یک رابطه صمیمی و برادرانه است.
وی  پیش از آغاز سخنرانی خود در این راهپیمایی، به خبرنگاران گفت از حمایت های کروز و موضع گیری وی در خصوص پناهجویان تقدیر می کند، در حالی که دیگر نامزدهای احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری، از وی انتقاد کرده اند.
 
ترامپ در این باره گفت: رابطه من (با کروز) تا حدی رابطه دوستانه است. من او را دوست دارم و او نیز مرا دوست دارد.
 این در حالی است که کمتر از یک هفته پیش، وی در گفتگوی رادیویی خود با دشواری توانست به پرسش هایی اساسی درباره بازیگران اصلی در خاور میانه پاسخ دهد. 
ترامپ پیشتر در گفتگوی خود با پایگاه اینترنتی «یو اس ای تودی»، توافق هسته ای را یک توافق ناشی از «تازه کاری» خواند و گفت این اقدام نشان دهنده «ناشایستگی کامل رئیس جمهور و سیاستمداران ما» است.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :