موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12387 :کد

0

برنامه آموزش و تسلیح مخالفان سوری با شکست روبرو شده است

  پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -برنامه آموزش و تسلیح مخالفان سوری با شکست روبرو شده است

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که برنامه آموزش و تسلیح مخالفان سوری از سوی پنتاگون یک برنامه شکست خورده است.

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که برنامه آموزش و تسلیح مخالفان سوری از سوی پنتاگون یک برنامه شکست خورده است.

به گزارش تحلیل ایران ، لیندسی گراهام نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه با اسپاتنیک اعلام کرد: برنامه آموزش و تسلیح پنتاگون در سوریه، یک شکست بوده است.
وی در ادامه افزود: پنتاگون ارتباط و تماس خود با 50 نیروی آموزش دیده در سوریه را از دست داده است. هم اکنون نیروهای اجیر شده معدودی در سوریه وجود دارند که بتوان از آنها برای مقابله با داعش استفاده کرد.
گراهام در ادامه ضمن انتقاد از برنامه آموزش و تسلیح مخالفان سوری، گفت: هم اکنون نیروهای اجیر شده کافی در خاک سوریه نیستند تا بتوان با استفاده از آنها وضعیت میدان جنگ را تغییر داد.
پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه تاکید کرد: ارتش آمریکا از موقعیت نیروهای آموزش دیده در خاک سوریه آگاه نیست.
آمریکا از ماه های گذشته برنامه آموزش و تسلیح تروریست های سوری را با این ادعا آغاز کرده است که این نیروها برای مقابله با گروه تروریستی داعش آموزش می بینند.
کوک در ادامه گفت: پنتاگون نگران این مساله است که نیروهای آموزش دیده به گروه های تروریستی فعال در سوریه از جمله داعش یا القاعده پیوسته باشند.
پنتاگون گزینه های مختلفی را برای اصلاح برنامه آموزش تروریست های سوری در دست بررسی دارد که شامل افزایش تعداد نیروهای آموزش دیده، تغییر وضعیت استقرار نیروها و جلب حمایت داخلی در داخل مرزهای سوریه است. تامین اطلاعات مورد نیاز تروریست های سوری نیز از دیگر اصلاحاتی است که پنتاگون قصد دارد آن را اجرا نماید.
کنگره آمریکا سال گذشته طرح 500 میلیون دلاری برای آموزش تروریست های سوری را تصویب کرد. این برنامه از سوی نیروهای ویژه آمریکایی و با کمک سایر مربیان نظامی و با همکاری سازمان سیا اجرا شده است.
پس از یک سال که از اجرای این برنامه می گذرد، پنتاگون هنوز برای یافتن تروریست هایی که در برنامه آموزشی شرکت کنند، با چالش جدی روبرو است. هدف اصلی این برنامه، آموزش 5 هزار تروریست سوری در سال نخست، برای مقابله با داعش اعلام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :