موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12422 :کد

0

اعلام آمادگی مجددنتانیاهوبرای ازسرگیری مذاکرات سازش بافلسطین

  پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۱
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -اعلام آمادگی مجددنتانیاهوبرای ازسرگیری مذاکرات سازش بافلسطین

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با همتای انگلیسی خود برای از سرگیری مذاکره با فلسطینی‌ها بدون هیچ پیش‌ شرطی اعلام آمادگی کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با همتای انگلیسی خود برای از سرگیری مذاکره با فلسطینی‌ها بدون هیچ پیش‌ شرطی اعلام آمادگی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «بنیامین نتانیاهو» امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با «دیوید کامرون» برای از سرگیری مذاکره با فلسطینی‌ها بدون هیچ پیش‌ شرطی اعلام آمادگی کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، نتانیاهو در سخنان خود مدعی شد، خاورمیانه در اثر رادیکالیسم افراطی شیعه که از سوی ایران شکل گرفته و نیز افراط‌گرایی سنی‌ها که از سوی داعش شکل گرفته، در حال از هم پاشیدن است.

با بیان ادعای فوق بود که وی اظهار داشت،‌ «من معتقدم ما با همکاری به روش عملی می‌توانیم مانع سیر حرکت «اسلام ستیزه‌جو» در خاورمیانه و آفریقای شمالی شویم».

وی با بیان اینکه «صلح مسئله دومی است که می‌خواهد درباره آن بحث و گفت‌وگو کند»، افزود: «می‌خواهم اینجا در داونینگ استریت بگویم بدون هیچ پیش شرطی آماده از سرگیری مذاکرات مستقیم با فلسطینی‌ها هستم و مایلم این کار را فورا انجام دهم». 

به گفته نتانیاهو، سومین مسئله‌ای که می‌خواهد درباره آن گفت‌وگو کند، فناوری است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این باره گفت: «اسرائیل و انگلیس هر دو مرکز فناوری هستند و می‌توانند با همکاری نزدیک با یکدیگر، در عرصه‌های مختلف فناوری کارهایی به انجام برسانند».

دیوید کامرون نیز در سخنان خود اظهار داشت، انگلیس به دفاع از حق موجودیت اسرائیل و همین طور حق آن برای دفاع از خود پایبند است.

نتانیاهو روز گذشته (چهارشنبه) برای سفری دو روزه عازم لندن شد که با تظاهرات گروه‌های حامی فلسطین روبرو شد. آنها با اشاره به کشتار زنان و کودکان فلسطینی، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به جنایت جنگی متهم کردند و خواستار بازداشت او شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :