موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/124307 :کد

طبق گزارش؛

کشف داروهای جدید برای تومورهای مغزی

  چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -کشف داروهای جدید برای تومورهای مغزی

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نوعی داروی ضدانگل متداول در بازار به نام mebendazol می‌تواند در درمان انواع خاصی از سرطان مغز از جمله گلیومای خفیف، موثر باشد.

به گزارش تحلیل ایران از پایگاه خبری مدیکال ساینس، گلیومای خفیف توموری است که در سلول‌های پیشتیبان و محافظ سیستم عصبی مغز تشکیل می‌شود و درمان آن شامل جراحی، پرتودرمانی و شیمی‌درمانی است. اما به دلیل وجود فیلتر در جریان خون ورودی به مغز و ممانعت از ورود ترکیبات موجود در خون به بافت آن، شیمی‌درمانی در این نوع سرطان دشوار است.

 

پیش از این از داروی vincristine برای درمان مجموعه‌ای از تومورهای مغزی استفاده می‌شد. این دارو خاصیت سمی دارد و تاثیر چندانی بر تومورهای گلیوما بر جای نمی‌گذارد. اما در این تحقیقات مشخص شد داروی mebendazol قادر است سلول‌های تومور را به خوبی از بین ببرد و رشد تومور گلیوما را کندتر کند. این دارو از مانع فیلتر خون مغز به راحتی عبور می‌کند و سمی نیست.محققان امیدوارند در آزمایشات بالینی داروی mebendazole نتایجی خوبی را به دست آورند و زمینه را برای جایگزینی این دارو با vincristine برای درمان تومورهای مغزی فراهم کنند.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Molecular Medicine منتشر شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :