موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12432 :کد

0

هدف شایعات حضورنظامی مسکو درسوریه،اطاله زمان تروریسم درمنطقه

  پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -هدف شایعات حضورنظامی مسکو درسوریه،اطاله زمان تروریسم درمنطقه

معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به اهداف پشت پرده از رواج شایعه حضور نظامی روسیه در سوریه تأکید کرد که مسکو هیچ حضور نظامی در این کشور ندارد.

معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به اهداف پشت پرده از رواج شایعه حضور نظامی روسیه در سوریه تأکید کرد که مسکو هیچ حضور نظامی در این کشور ندارد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه بر ثبات موضع مسکو در حمایت از دمشق تأکید کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه‌ (سانا) به نقل از مقداد گزارش داد که حمایت مسکو از دمشق به دلیل ایجاد توازن قوایی است که به سوریه اجازه می‌دهد تا پرونده مبارزه با فساد را مدیریت کند و دستاورد واقعی برای حل سیاسی بحران این کشور داشته باشد.

وی ضمن تکذیب حضور نظامیان روس در سوریه گفت: «هدف از این شایعات طولانی کردن زمان تروریسم به سود منافع آمریکا و اسرائیل در داخل و خارج از منطقه و سرپوش نهادن بر ائتلاف شکست خورده‌ای است که آمریکا آن را تشکیل داد».

طی دو هفته گذشته رسانه‌های اسرائیلی و برخی رسانه‌های آمریکایی مکررا از حضور نیروهای نظامی روسیه در سوریه خبر دادند؛ خبری که مسکو و دمشق آن را رد کردند اما گفتند که حضور روسیه در سطح مستشاران نظامی است.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین تصریح کرد که مشاوران نظامی روسیه در چارچوب توافق نظامی مسکو و دمشق در سوریه حضور دارند.

از سوی دیگر، «ماریا زاخاروف» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز روز گذشته از حمایت این کشور در گذشته، حال و آینده از سوریه خبر داد و تأکید کرد که این شیوه، راهبردی است که بر رابطه سوریه و روسیه فدراتیو حاکم است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :