موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12439 :کد

0

اوکراین هم مسیر هواپیمای روسیه به سمت سوریه را مسدود کرد

  پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۰
تعداد بازدید : ۹۳   
 تحلیل ایران -اوکراین هم مسیر هواپیمای روسیه به سمت سوریه را مسدود کرد

اوکراین هم همچون بلغارستان، درخواست آمریکایی‌ها را اجابت کرد و از ادامه حرکت یک فروند هواپیمای باری حامل کمک‌های بشردوستانه به سمت سوریه ممانعت کرد.

اوکراین هم همچون بلغارستان، درخواست آمریکایی‌ها را اجابت کرد و از ادامه حرکت یک فروند هواپیمای باری حامل کمک‌های بشردوستانه به سمت سوریه ممانعت کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آمریکا و دیگر کشورهای غربی که به هر قیمتی خواستار کنار رفتن «بشار اسد» رئیس‌جمهور قانونی سوریه از پست خود هستند، تلاش جدیدی را برای تضعیف ارتش تحت فرمان وی در میدان مبارزه با داعش و النصره آغاز کرده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دولت اوکراین پس از بلغارستان دومین کشوری است که درخواست آمریکا را پذیرفته و از حرکت هواپیماهای باری به سمت سوریه جلوگیری کرده است.

این خبر را «آرسنی یاتسنیوک» نخست‌وزیر اوکراین در خلال دیدار با همتای اسلواک خود «رابرت فیکو» مطرح کرده و گفته: «مسیر هوایی برای این هواپیماها(ی روسی که به سمت سوریه می‌روند)، در آسمان اوکراین بسته است و حریم هوایی ما بر فراز آب‌های بین‌المللی با روشی خاص کنترل می‌شود.»

این درخواست آمریکا پس از به راه افتادن موج رسانه ای در خصوص حضور نیروهای نظامی روسیه در سوریه و کمک آنها به ارتش این کشور مطرح شده بود.

امروز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه به شایعات فراگیر رسانه‌های غربی در خصوص حضور سربازان روس در سوریه و حمله آنها به مواضع تروریست‌ها پاسخ داد و گفت که سربازان کشورش سال‌هاست نقش مستشاری را در سوریه دارند و در حال حاضر هم مشغول اراده تجهیزات نظامی به ارتش این کشور هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :