موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دانشگاه

a/124411 :کد

صحبت های دانشجویان پیش ازخطبه هانمازجمعه

مرفهان نمی‌توانند به فکر پابرهنگان باشند

  شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۸:۵۱
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -مرفهان نمی‌توانند به فکر پابرهنگان باشند

انتقادازمشکلات کشورودعوت عموم مردم برای شرکت درانتخابات وانتخاب نامزدی که بتواندباروحیه جهادی وکارآمدی مشکلات کشورراحل کندازمسائلی بودکه دانشجویان درسخنرانی‌های خوددرنماز جمعه این هفته به آن پرداختند.

به گزارش تحلیل ایران،تعدادی از دانشجویان بسیجی، امروز در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های مختلف تهران سخنرانی کردند.


 * حل مسائل کشور نیازمند یک مدیر کار آمد، لایق و جهادی است


بنابراین گزارش علی امینی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان باغستان با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» از طرف مقام معظم رهبری گفت: در زمینه تولید، متاسفانه حدود 70 درصد ظرفیت تولید کشور تعطیل است. این یعنی از جیب مردم، از پول نفت کشور، از پول صندوق توسعه ملی، مبالغی برداشته شده، کارخانه ساخته شده، کارگاه ایجاد شده ولی اکنون چون در کشور رکود ایجاد شده، چون قدرت خرید مردم کم شده، چون آن کالای تولید شده خریدار ندارد چون افرادی با واردات همان کالا سود بیشتری می‌برند آن کارخانه‌ها و کارگاه‌ها ورشکست و تعطیل شده است.


وی افزود: مسئولین باید نگاه درستی به وضعیت صنعت کشور داشته باشند، جوان نخبه ایرانی برای همه مسائل راه حل دارد، ما می‌توانیم با افزایش کیفیت یا به قول علمای صنعت،R&D ، در کالاهای تولیدی، با کالاهای روز دنیا رقابت کنیم، مسئولین فقط باید اراده کنند، باید مسائل صنعت را بشناسند.امینی تاکید کرد: امروز بخش‌های مختلفی وجود دارد که جوانانی در آنجا جمع شده‌اند و برای مسائل کشور، راه حل تعیین کرده اند، طرح داده اند، فکر کرده اند، خب باید به این جوانان اعتماد شود.باید نگاهی بر کشور حاکم شود که با تکیه بر جوانان نخبه کشور، وضعیت تولید و اشتغال را بهبود ببخشد.


وی افزود: یکی از مسائلی که مسئولین خیلی جدی باید پیگیر حل آن باشند مسئله قاچاق است در کشور ما سالانه 20 میلیارد دلار یعنی چیزی حدود 80 هزار میلیارد تومان کالای قاچاق وارد کشور میشود،کالای قاچاق یعنی چه؟یعنی مثلا لباس و کیف و کفش وارد کشور می‌شود بدون اینکه این تعرفه ای به گمرک داده شود.وی افزود: بدون توجه به اینکه ما در کشور مثلا لباس و کیف و کفش تولید می‌کنیم، این برای چه کسی سود دارد، آن وارد کننده کلان که کانتینر کانتینر، کالا قاچاق و غیر قانونی وارد کشور می‌کند، چه کسی ضرر می‌کند؟ آن تولید کننده داخلی که آمده سرمایه گذاشته است، عده ای را جمع کرده و دارد کالایی رو تولید می‌کند و وقتی برای فروش وارد بازار می‌شود می‌بیند که کالا قاچاق آن بازار را گرفته و دیگر نمی‌تواند بفروشد.


امینی تصریح کرد: آن کارگری ضرر می‌کند که از کارش بیکار شده و دیگر نمی‌تواند هزینه زندگی خود را تامین کند و کشور دچار بحران اجتماعی می‌شود، درباره قاچاق باید این مسئله را بگوییم که در خیلی از موارد، هم شخص قاچاق کننده مشخص است، هم انبارها معلوم است که در کجا قرار دارد، اما اراده مسئولین کشور مبارزه با این قضیه نیست.وی افزود: جالب است بدانید بخش بسیار زیادی از این کالا قاچاق به صورت رسمی از مرزهای رسمی کشور وارد می‌شوند، یعنی مثلا 1000 کانیتر وارد یک مرز رسمی در کشور می‌شود، از این هزار تا مثلا 100 تا بازرسی می‌شود، خب معلوم است که به راحتی رد می‌شود.امینی در رابطه با انتخابات هم گفت: انتخابات امسال شرایط بسیار ویژه ای دارد، از طرفی وضعیت کشور مطلوب نیست و دولت هم نتوانسته انتظارات مردم را فراهم کند، رکود بی سابقه، تعطیلی کارخانه ها، افزایش تعداد بیکاران کاهش توان خرید مردم، نامطلوب پیش رفتن طرح‌هایی مثل مسکن مهر، طرح تحول سلامت، طرح وام های قرض الحسنه، انجام نشدن بیمه زنان خانه دار بخشی از مسائلی است که مردم با آنها مواجه هستند.


وی گفت: پس رای 29 اردیبهشت، تعیین کننده روند 4 ساله کشور است، ما خودمان هستیم که سرنوشت خودمان را رقم می‌زنیم،این مطلب  مطابق نص صریح آیات قران است. اگر قرار است به دولت فعلی اعتماد کنیم رئیس جمهور باید تحول ویژه‌ای در ادامه مسیر حرکتی کشور رقم بزند، اگر می‌خواهیم به فرد جدیدی رای بدهیم باید ببینیم، برنامه او چیست و از رای سیاسی پرهیز کنیم.امینی تصریح کرد: رای سیاسی یعنی رای بر اساس گفته فلان آقای رئیس فلان جریان، اصلا نباید به این‌ها اعتنا کرد، باید خودمان تحقیق کنیم، حرف همه را بشنویم، از صاحب نظرها سوال بپرسیم ببینیم کدام یک راست می‌گویند کدام یک دروغ می‌گویند.


وی گفت: همه وظیفه داریم مبلغ فرد اصلح باشیم در انتخابات.فرهیختگان جامعه و افراد مذهبی جامعه باید گزینه اصلح را بشناسند و آن را به اطرافیان معرفی کنند.امینی تصریح کرد: همه باید نسبت به قانون تمکین کنند و اگر احیانا اعتراضی وجود دارد این حق برای آنها در نظر گرفته شده که از راه های قانونی اقدام کنند و اگر دیدید کسی دنبال ایجاد تشنج در فضای کشور است بدانید که خائن است و از طرف مردم تو دهنی محکمی خواهد خورد.وی گفت: به دروغ و دو پهلو سخن گفتن نباید رای داد، کسی که می‌گوید نگفتم ولی گفته بود، یا دروغ می‌گوید یا دو پهلو سخن می‌گوید، به همچین فردی نباید رای داد حالا از هر جناحی باشد.وی افزود: به کسی که توهین می‌کند نباید رای بدهیم، کسی که روی منتقدانش برچسب می‌زند یا توهین می‌کند یا سعه صدر ندارد، به همچنی فردی نباید رای بدهیم حالا از هر جناحی باشد، به کسی که درد ملت را نمفهمد و تنبلی می‌کند نباید رای داد. به کسی که به جوانها اعتماد ندارد و مرتب میگوید ما نمیتوانیم نباید رای داد.


امینی تصریح کرد: حل مسائل کشور نیازمند یک مدیر کار آمد، لایق، با برنامه و با روحیه جهادی است،کسی که بیاید و به جوان ها میدان بدهد و به آنها اعتماد کند برای حل مسائل کشور، دقت کنید بعضی ها اینگونه القا میکنند که کشور به یک بن بست رسیده است، اصلا اینگونه نیست، حل مسائل کشور راه حل دارد و کلید ان هم در دست جوانان است، در دست مراکزی هست که ساعت ها برای حل مسائل کشور فکر کرده اند و طرح در آورده اند، انهایی که میگویند کشور به بند بست رسیده ، به خاطر خستگی و ناتوانی خودشان است،کسی باید بیاید که برنامه مدون برای حل مسائل مردم داشته باشد، فقط شعار ندهد.


این فعال دانشجویی اظهار داشت: سرنوشت ما در دست خودمان است، خودمان هستیم که رای می‌دهیم، باید تلاش کنیم، گزینه اصلح را بدور از جناح‌های سیاسی شناسایی کنیم، و مهم تر از همه اینکه برویم آن را به اطرافیانمان معرفی کنیم.


* مرفهان در مناسب خطیر و اداره جامعه نمی‌توانند به فکر پابرهنگان باشند


حمیدرضا دهقان مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه صباشهر گفت: در نگاه ساده به موضوع تولید می‌توان به راحتی فواید بارز آن رایادآور شد.اگر تولید در جامعه رونق یابد مشکل بیکاری در کشور حل خواهد شد. به خصوص برای جوانان تحصیل کرده‌ای که جویای کار هستند.وی افزود: رونق تولید شکوفایی استعدادها و خلاقیت در جوانان، ذخیره ارز کشور، به کار افتادن پولهای راکد و جهش صادرات را به دنبال دارد که همه آنچه به عنوان فواید رونق تولید بدان اشاره شد امروزه به عنوان یک معضل بزرگ قابل لمس برای تک تک شما عزیزان است.


دهقان افزود: در نگاه ساده می‌توان گفت برای ایجاد تولید باید ابتدائا از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارد و در داخل تولید میشود جلوگیری  شود و ثانیا قاچاق که امروز یکی از بزرگترین عوامل جلوگیری از تولیدداخلی است به طور کلی ریشه کن شود.وی ادامه داد: مسئولین چگونه به خود اجازه می‌دهند در کشوری با این وسعت و این امکانات و سرمایه انسانی و منابع طبیعی و زیرزمینی موجود، گندم وارد کنند یا میوه‌های باغداران کشور خودمان روی زمین بماند ولی از مشور های دیگر میوه وارد کنند.این فعال دانشجویی افزود: در زمینه قاچاق می‌توان با مدیریت انقلابی و کار جهادی به مبارزه با قاچاق رفت. مشکل اصلی در قاچاق حضور عده ای چپاولگر و مرفه بی درد در سطوح مختلف امر است.مسئولین باید با رانت خوار رشوه گیر و فساد در هرسطحی و در هرجایگاهی به شدت برخورد کنند. رهبری فرمودند کالای قاچاق را جلوی چشم مردم آتش بزنید. چه شد؟


وی تصریح کرد: ما باید تاجایی که امکان دارد از جوان ایرانی، از تولیدکننده و سرمایه گذار ایرانی حمایت کنیم. چگونه؟ با خرید و مصرف کالاهای داخل. اگر همه این امر را واجب شرعی واخلاقی برای خود بدانیم مطمئنا طعم شیرینش را در آینده نزدیک خواهیم چشید.دهقان افزود: مصرف خودکار ما سالانه 500 میلیون عدد است که متاسفانه 80% آ ن وارداتی است که سود سالانه آن 40 میلیارد تومان معادل حقوق 4هزار کارگر درسال است حال انتخاب با ماست که این 4هزار کارگر چینی باشد یا ایرانی؟


وی تاکید کرد: امام بزرگوار ما از انتخابات به عنوان تکلیف دینی و شرعی یاد و در وصایای خود مردم را به حضور همیشگی در انتخابات‌ها دعوت کردند.این فعال دانشجویی گفت: اکنون پس از سالها مبارزه سخت در طول تاریخ از مشروطه تا انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، انقلاب به دست ما و به نسل ما رسیده است و ما خود را مدیون خون شهدا و خون دل ملتمان در طول تاریخ میدانیم. و تمام توان خود را برای حراست از عزت و سربلندی و موفقیت نظام اسلامی و مردم ایران به کار می‌گیریم.


دهقان تصریح کرد: اگر به انقلاب اسلامی به عنوان قدمی بزرگ در تحقق ظهور وتشکیل حکومت بزرگ الهی نگاه کنیم متوجه بزرگی تاثیرات رفتارهای اجتماعی خود در این مسیر خواهیم شد. امروزاینکه جمهوری اسلامی به عنوان نمونه ای از حاکمیت دینی در عین مردم سالاری بتواند موفق جلوه کند، وظیفه تک تک مسلمانان ایران اسلامی است.وی گفت: در روزگاری که ابر قدرت‌ها تنها حاکمیت بدون خدا را قبول دارند و خدای جهان غرب مرده است، رسالت برپایی این حکومت به ملت ایران سپرده شده است. تک تک رفتارهای ما اگر در جهت تامین امنیت، رفاه، عزت، و پیشرفت و آبادانی این کشور انجام شود اجری چندین برابر را خواهد داشت.


دهقان اظهار داشت: امروزه متاسفانه شاهد طرح و نقشه های متعددی از سوی دشمنان انقلاب و اسلام چه در داخل و چه از خارج هستیم به خصوص در فضای مجازی که اذهان ملت را به ارمان های انقلاب سست و بدبین می‌کند.وی گفت: به شوک های پیش از انتخابات که بعضا برای پر کردن سبد آراست توجه نکنید. به شایعات دامن نزنید. از جمله ترفندهای منافقان.این فعال دانشجویی ادامه داد: یک نکته هم درباره یکی از ضعف هایی که شاید در ما و جامعه ی ما رخنه کرده و خدا نیز در قران کریم به آن هشدار می‌دهد عرض کنم. آنهم ترس از دشمن است. ترس از تهدیدات، ترس از پیشرفت‌ها، ترس از سلاح ها .وی گفت: عده ای در جامعه ما از قدرتی مثل امریکا می‌ترسند، می‌گویند کار به کارش نداشته باشیم با استکبار نجنگیم، محافظه کاری و عافیت طلبی را ترجیح می‌دهند، سیاست مدارانی را که با آمریکا و مستکبرین رام تر رفتار می‌کنند.دهقان افزود: ملت ما ملتی است که به واسطه پیشینه تاریخی و دینی ملتی شجاع و ذلت ناپذیر است. در انتخاب مسئولین کشور به دنبال افراد شجاع باشید. یکی از معیارها این است. یکی از معیارها کارآمدی اشخاص است. سابقه خدمات آنها را بررسی کنید. ببینید تا چه حد دغدغه انها مستمندان و محرومین است.


وی تاکید کرد: مرفهان در مناسب خطیر و اداره جامعه نمی‌توانند به فکر پابرهنگان باشند. کابینه اشرافی از پس محرومیت زدایی بر نمی‌آید. اطرافیان شخصیت ها و کاندیداها را نگاه کنید که از صالحان باشند.خودشان صالح باشند. خادم مردم باشند نه آنکه مردم را ملت ما بدانند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :