a/124413 :کد

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت

سفر ۱۲۰ هزار زائر به عتبات در ایام نوروز

  شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -سفر ۱۲۰ هزار زائر به عتبات در ایام نوروز

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۱۲۰ هزار زائر از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین به عتبات سفر کردند گفت: سالجاری سفر‌های نوروزی عتبات رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی نسبت به سال قبل داشت.

به گزارش تحلیل ایران،محسن نظافتیدرباره اقدامات سازمان حج و زیارت در اعزام نوروزی زائران ایرانی به عتبات گفت: برنامه سازمان حج و زیارت جهت اعزام زائران به عتبات از 24 اسفندماه شروع شد و زائران اعزام شده روز اول فروردین و لحظه تحویل سال را در یکی از شهرهای زیارتی بودند. 


وی افزود: پیش‌ ثبت‌نام عتبات عالیات برای حضور در ایام نوروز در ماه‌های گذشته صورت گرفته بود. البته این پیش ثبت‌نام براساس ظرفیت‌های ایجاد شده صورت گرفته بود و متقاضیان حضور در عتبات پس از قرعه‌کشی انجام شده و براساس رقم قرعه آنها که به هر شخص و خانواده تعلق گرفته بود فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کرده بود.مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: بازه زمانی حضور زائران عتبات در ایام نوروز از 24 اسفند سال 95 تا 15 فروردین سال 96 بود و به همین دلیل برنامه‌ریزی و ظرفیت‌های ایجاد شده برای حضور 20 روز زائران ایرانی انجام شده بود. وی تصریح کرد: 120 هزار نفر در این ایام به سفر زیارتی عتبات اعزام شدند که لحظه تحویل سال شاهد مراسم باشکوه و معنوی در حرم‌های اهل بیت در عراق بودیم.


نظافتی خاطرنشان کرد: 120 هزار زائر ایرانی با حدود 3 هزار کاروان زیارتی عتبات در عراق حضور پیدا کرده بودند که 45 درصد آنها، هوایی و مابقی کاروان‌ها به صورت زمینی به عراق سفر کرده بودند ضمن اینکه 40 درصد زائران هم جوان بودند.وی گفت: سازمان حج و زیارت از ایرلاین‌ها تقاضا کرده بود که ظرفیت بیشتری را به سفرهای هوایی به کشور عراق اختصاص دهد که آنها به دلیل تقارن سفرهای نوروزی به دیگر کشورها و مسیرهای داخلی با افزایش سفر به عراق موافقت نکردند.مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره رشد اعزام زائران به عتبات در ایام نوروز تصریح کرد: بین 10 تا 15 درصد اعزام زائران به عتبات در ایام نوروز افزایش داشت. این در حالی است که سال گذشته 85 درصد از 120 هزار نفر موفق شده بودند که به عراق سفر کنند؛ البته همین مقدار نسبت به قبل از عید (اسفندماه) 2.5 برابر رشد داشت.


فارس نوشت: حادثه مهمی در ایام نوروز در عتبات نظیر حوادث رانندگی و اقدامات تروریستی رخ نداد. وی در پایان خاطرنشان کرد: 80 درصد زائران عتبات در ایام نوروز به اختیار خودشان به سامرا و امامزاده سیدمحمد کاظمین سفر کردند و 20 درصد بقیه سفر به این شهرها را در زمان ثبت نام انتخاب نکرده بودند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :