موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه افغانستان

a/124498 :کد

واشنگتن تایمز:

شواهدی از تماس طالبان با روسیه وجود دارد

  یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -شواهدی از تماس طالبان با روسیه وجود دارد

واشنگتن تایمز نوشت:‌ شواهدی از تماس طالبان با روسیه و تجهیز این گروه به «آر پی جی» و تجهیزات دید در شب وجود دارد.

به گزارش تحلیل ایران،یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: در حالی که ایالات متحده درگیر انتخابات 2016 ریاست جمهوری این کشور بود، روسیه به آرامی به دشمن طولانی‌ترین جنگ آمریکا یعنی طالبان در افغانستان کمک می‌کرد.


واشنگتن تایمز نوشت: روسیه از سیاستهای اوباما در افغانستان سود برده و این بعد از روی کار آمدن ترامپ واشنگتن را نگران کرده است، بنابراین رئیس جمهور جدید آمریکا باید برای افغانستان در میان سیاست‌های خود جا باز کند.نیکلسون فرمانده ناتو اعلام کرده که روسیه با مشروعیت دادن به طالبان اقدامات آمریکا را در افغانستان تضعیف می‌کند.


در ادامه این گزارش آمده است: روسیه دقیقا بدنبال انجام همان کاری است که مجاهدین در زمان اشغال افغانستان توسط شوروی انجام داده و باعث شکست ارتش سرخ شدند. سیا برنامه پیچیده‌‌ای برای مسلح کردن به اصطلاح مبارزان اسلامی در زمان شوروی انجام داد که سرانجام این گروه بعد از عقب نشینی شوروی به اسامه بن لادن پیوستند.این روزنامه آمریکایی نوشت:‌ شواهدی از تماس طالبان با روسیه و تجهیز این گروه به ار پی جی و همچنین تجهیزات دید در شب وجود دارد اما روسیه با اعلام ارتباط با طالبان هدف از این کار را عدم سرایت افراطی‌گری از افغانستان به مرزهای این کشور عنوان کرده و همچین کمکهای نظامی به طالبان را رد کرده است.


هفته گذشته مسکو میزبان دور دیگری از گفت‌و‌گوهای صلح درباره افغانستان با حضور نمایندگانی از افغانستان، ایران، چین، پاکستان، هند و چند کشور آسیای میانه بود. در این نشست از گروه طالبان خواسته شد تا از فعالیت‌های نظامی خود دست بردارند و برای حل و فصل بحران افغانستان با دولت افغانستان داخل مذاکرات مستقیم شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :