موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12458 :کد

0

شاید از اوباما شکایت کنیم

  پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۷
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -شاید از اوباما شکایت کنیم

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که جمهوری‌خواه و مخالف سرسخت توافق هسته‌ای است گفته که از همه امکانات موجود برای کُند و یا متوقف کردن روند اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱&#۴۳;۵ استفاده خواهد کرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که جمهوری‌خواه و مخالف سرسخت توافق هسته‌ای است گفته که از همه امکانات موجود برای کُند و یا متوقف کردن روند اجرای توافق هسته‌ای ایران و 1+5 استفاده خواهد کرد.

به گزارش تحلیل ایران، تنها یک روز پیش از رأی‌گیری در خصوص توافق هسته‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا، «جان بینر» رئیس این نهاد قانون‌گذار گفته که هر کاری برای ممانعت از جلوگیری برجام خواهد کرد.

بر اساس خبر آسوشیتدپرس، بینر که مجلس را برای رأی‌گیری فردا در خصوص برجام آماده می‌کرد، ابتدا گفت که همه 435 عضو مجلس برای رأی‌هایی که در این خصوص می‌دهند مسئول‌اند.

وی مخالفت خود با برجام را بار دیگر علنی کرد و ادامه داد: «من هر کاری برای کُند و یا متوقف شدن اجرای کامل توافق هسته‌ای، انجام خواهم داد.»

نمایندگان جمهوری‌خواه به دلیل احتمال استفاده دموکرات‌ها از «فیلی‌باستر» به شدت از اوباما انتقاد دارند و می‌گویند این بر خلاف روح قانونی است که 98 سناتور به آن رأی دادند و اوباما هم آن را امضا کرد و بر اساس آن، به کنگره نقش نظارتی در روند تأیید برجام داده می‌شد.

بینر در این خصوص هم هشداری جدی به اوباما داد و گفت: «شکایت از اوباما به دلیل تخطی از قانون (موسوم به قانون سناتور) کورکر، بسیار محتمل است.»

جان بینر از رأی‌گیری برجامی امروز مجلس هم اخباری داشت.

بر اساس گفته‌های وی، در ساعت 13:30 به وقت ساحل شرقی آمریکا (22 به وقت تهران) نمایندگان در خصوص طرحی رأی‌گیری می‌کنند که در صورت تصویب آن، مشخص می‌شود روند 60 روزه بررسی برجام به دلیل عدم ارائه مستندات توافق محرمانه میان ایران و آژانس، هنوز کلید نخورده است.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :