موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/124589 :کد

در بیانیه ای؛

تداوم وضع موجود یعنی تداوم دفاع از فساد مدیران نجومی بگیر

  دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۰:۰۴
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -تداوم وضع موجود یعنی تداوم دفاع از فساد مدیران نجومی بگیر

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه انتخاباتی خود اعلام کرد: تداوم وضع موجود به معنی تداوم دفاع از فساد مدیران نجومی بگیر وتاراج منافع ملی در پرونده هایی مانند کرسنت است.

به گزارش تحلیل ایران، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، در بیانیه ای در خصوص انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: تداوم وضع موجود یعنی تداوم دفاع از فساد مدیران نجومی بگیر، فسادهای گسترده و چندهزار میلیارد تومانی، تاراج منافع ملی در پرونده‌های نفتی پر ابهام همچون کرسنت و ده‌ها آسیب دیگر.


مهر نوشت: در ابتدای این بیانیه آمده است: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه‌های پیشین خود ضمن تاکید بر اهمیت بالای حضور پرشور مردم پای صندق‌های رای، تلاش برای شکل گیری انتخاباتی پرشور را وظیفه روشن همگان دانسته بود. بر این اساس در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و اکنون که ثبت نام نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسیده و صحنه رقابت‌های انتخاباتی شفاف‌تر شده است، ضمن دعوت مجدد از آحاد ملت شریف و آگاه ایران، گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی فعال و قانون مدار برای حضور در انتخابات 29 اردیبهشت نکاتی را قابل طرح می‌داند.این اتحادیه دانشجویی ادامه داد: رئیس جمهور مجری قانون اساسی و شخصیت دوم جمهوری اسلامی است. از این رو پایبندی به قانون و رای و نظر نهادهای قانونی و احترام به ساختار سیاسی کشور یکی از لوازم حضور در رقابت های انتخاباتی است.


در ادامه تاکید شد: ولایت پذیری و توجه به توصیه‌ها و جایگاه رفیع رهبر انقلاب اسلامی شاخصه مهم دیگری است که به گواهی تاریخ بی‌توجهی به آن، آن هم از سوی کسانی که سالها در ساختار سیاسی کشور مسئولیت داشته اند پایانی جز کنار رفتن همیشگی از صحنه سیاست و اجتماع ایران نخواهد داشت.در قسمت دیگری از این بیانیه تاکید شد: مسئله امروز کشور خودشیفتگی و جاه طلبی برخی از سیاست مداران نیست. دلسوزان واقعی مردم این روزها به فکر تغییر دادن شرایط بد اقتصادی به سود مردم هستند و دیگر تلاش‌ها به حفظ وضع موجود کمک می‌کنند که در حقیقت بی توجهی آشکار به منافع ملی است.این اتحادیه دانشجویی ادامه داد: اکنون که ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسیده است، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ضمن آنکه نهادهای قانونی از جمله شورای نگهبان قانون اساسی را ملزم به حرکت در چارچوب اختیارات و وظایف خود می‌داند، نسبت به هرگونه دهن کجی به قانون و اقدام نهادهای قانونی هشدار داده و حمایت از قانون و مردم را وظیفه خود می‌داند.


اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: تداوم شرایط موجود یعنی تداوم رکود، افزایش بیکاری، کاهش سرمایه گذاری، افزایش واردات بی رویه ی کالاهای مصرفی، برداشت‌های گسترده از ذخایر ارزی کشور، افزایش دردناک هزینه‌های جاری، بی برنامگی و رهاشدگی در فعالیت‌های عمرانی، کاهش شیب رشد علمی کشور و شیب توسعه علم و فناوری، افزایش ضریب جینی و شکاف طبقاتی و دستاورد تراشی‌های نمایشی و رسانه. تداوم وضع موجود یعنی تداوم دفاع از فساد مدیران نجومی بگیر، فساد های گسترده و چندهزار میلیارد تومانی، تاراج منافع ملی در پرونده‌های نفتی پر ابهام همچون کرسنت و ده‌ها آسیب دیگر.در ادامه تاکید شد: معتقدیم برای اصلاح وضعیت کنونی کشور و بازگشت زندگی کریمانه به سراسر ایران اسلامی تفکر مدیریتی حاکم باید اصلاح شود و این جز با شکل گیری کابینه‌ای متفاوت و ایده‌هایی نو امکان پذیر نیست.


در قسمت دیگری آمده است: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از ماه‌ها پیش مطالبه گری فعالانه خود را ناظر به انتخابات ریاست جمهوری آغاز کرده است. ما در جلسات متعدد خود با نمایندگانی از تمامی سلایق سیاسی کشور و جریانات و گروه‌های مختلف دیدار کرده و در جلسات پرتعداد خود چالش اصلی پیش روی کشور را ناکارآمدی دانسته و دردهای اقتصادی مردم و ناراحتی آنها از فساد گسترده اقتصادی را منعکس کردیم. ما هرگونه تلاش برای انکار وضعیت بد اقتصادی و تداوم فساد گسترده اقتصادی در سال‌های اخیر را مقابله با مردم و آسیبی بزرگ برای آینده کشور می دانیم.در ادامه تصریح شده است: اما آنچه هنوز منتظر پاسخ آن هستیم آن است که جریانات و شخصیت‌های مختلف سیاسی چه برنامه‌ای برای پایان دادن به رنج‌ها اقتصادی مردم دارند؟ این روز ها که واحدهای بزرگ و کوچک تولیدی قربانی رکود می‌شوند، بیکاری کابوس جوانان این سرزمین شده است و اخبار فساد پیوند میان مردم و نظام اسلامی را نشانه رفته است چه راهکاری برای خروج از وضعیت فعلی وجود دارد؟ ما دو نکته اساسی را ضامن بهبود شرایط موجود می‌دانیم : «داشتن راهکار عملیاتی»و «معرفی عناصر کلیدی کابینه»دولت دوازدهم.


اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در این بیانیه تاکید کرد: این اتحادیه پیگیری مطالبات مردمی را وظیفه روشن خود می‌داند. از این رو از شخصیت‌های شاخص و نامزدهای مطرح حاضر در رقابت‌های انتخاباتی دعوت کرده است تا با حضور در نشستی تحت عنوان «میز انتخابات ایده‌ها و راهکارهای خود را با دانشجویان مطرح کنند. این نشست دو روزه 31 ام فروردین و 1 ام اردیبهشت در دانشگاه علامه طباطبائی و با حضور نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.در پایان آمده است: اتحادیه‌انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور مجددا از تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دعوت می‌کند با حضور در این نشست دو روزه ایده‌های خود را با دانشجویان و نیز از طریق رسانه‌ها با مردم شریف ایران در میان بگذارند. شعار و تلاش ما در این همایش شکل گیری «دولتی کارآمد در مسیر انقلاب، مبارزه با فساد، بهبود اقتصاد» خواهد بود

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :