موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فناوری نو

a/124658 :کد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

مسدودسازی تلگرام صوتی با دستور مقام قضایی

  ﺳﻪشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۰:۵۲
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -مسدودسازی تلگرام صوتی با دستور مقام قضایی

مسدودسازی امکان تماس صوتی با پیام رسان تلگرام از سوی دادستانی کل کشور صورت گرفت و چرایی این کار را از مقام های قضایی پیگیری کنید.

 به گزارش تحلیل ایران،"محمود واعظی» امروز (سه شنبه) در حاشیه چهارمین همایش سراسری مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به ایرنا ادامه داد: موافقت برای راه اندازی تلگرام صوتی از سوی ما انجام شد و پس از تماس تلگرام برای راه اندازی تلگرام صوتی و اخذ موافقت با همکاری اپراتورها این امکان در کشور برقرار شد اما در روز های اخیر با دستور مقام قضایی مسدود شده است.

 

ایرنا نوشت: عضو کابینه دولت یازدهم درباره علت مسدود شدن امکان تماس صوتی با شبکه تلگرام نیز گفت: از مقام های قضایی که این کار را کرده اند علت را جویا شوید.واعظی درباره شکایت تلگرام از اپراتورهای ایرانی برای مسدودسازی تلگرام صوتی گفت: به طور قطع حامی اپراتورهای خود هستیم؛ زیرا وظیفه دولت و وزارت ارتباطات حمایت کردن از داخلی هاست و اجازه نمی دهیم یک خارجی به اپراتورها فشاری وارد کند.وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی برخورد با شبکه های اجتماعی باید پس از شکایت افراد باشد؛ درحالی که قوه قضاییه برای مسدودسازی تلگرام صوتی خود اقدام کرده است، گفت: این موضوع را از این قوه پیگیری کنید.

** تبلیغات زودرس انتخاباتی در فضای مجازی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شرایط تبلیغات زودرس در فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی، قوه قضاییه و وزارت کشور هرکدام در ارتباط با این موضوع دیدگاهی دارند؛ زیرا تبلیغات زودرس انتخابات در معابر و اماکن، نشریات و فضای مجازی باید دارای قوانینی باشد.واعظی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک اعلام کرد: آنچه به وزارت ارتباطات و هماهنگی با وزارت کشور مربوط بود، انجام شده است و مشکلی در این زمینه نیست.وی ادامه داد: آنچه به تفاهم وزارت کشور و شورای نگهبان مربوط می شود به ما ربطی ندارد و هنوز در این زمینه تصمیمی گرفته نشده است.


به گفته وی، شبکه ملی اطلاعات با توجه به تجربه برگزاری موفق سرشماری، بستر مطمئنی برای برگزاری انتخابات الکترونیک به شمار می رود.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به زحماتی که برای طرح دولت الکترونیک کشیده شده است تمایل داریم با حضور رییس جمهوری افتتاح شود اما به دلیل مشغله زیاد ایشان شاید خودمان آن را رونمایی کنیم.واعظی درباره آغاز مرحله سوم صافی گذاری هوشمند (فیلترینگ) نیز گفت: بزودی این مرحله آغاز می شود و اگر آزمایش آن جواب دهد در همه بخش ها اجرا می شود.به گزارش ایرنا، پارسال اعلام شد صافی گذاری هوشمند (فیلترینگ) در سه مرحله اجرا می شود. مرحله نخست آن دی ماه پارسال به پایان رسید. اکنون در مرحله دوم آن قرار داریم که 6 ماه طول می کشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :