موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه دولت

a/124679 :کد

طی گزارش؛

وقتی "خلف وعده"ها هم جزو دستاوردهای دولت اعلام می‌شود

  چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۹:۳۳
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -وقتی "خلف وعده"ها هم جزو دستاوردهای دولت اعلام می‌شود

وزیرراه باادعای اتصال راه‌آهن ایران به کشورهای افغانستان،‌عراق وکشورهای منطقه ازافزایش حمل بارریلی به ۴۰.۳میلیون تن به‌عنوان یک دستاوردنام برده که مطابق برنامه‌های راه‌آهن بایدسال۴۲۹۲میلیون تن می شد.

به گزارش تحلیل ایران،دیروز وزیر راه و شهرسازی مهمان بهارستانی‌ها بود تا به پرسش‌های مطرح شده حوزه تحت مدیریتش از سوی تعدادی نمایندگان مجلس پاسخ بگوید.


آخوندی در بخشی از سخنانش توسعه شبکه راه‌آهن را یکی از سه سیاست اولویت‌دار وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد و  با این ادعا که هم‌اکنون راه‌آهن ایران به راه‌آهن کشورهای افغانستان،‌ عراق،‌ ترکمنستان و سایر کشورهای منطقه متصل کرده‌ایم، گفت: ما سیاست حمل‌ونقل بندر-ریل و سیاست حمل‌ونقل جاده -ریل را به اجرا گذاشته ایم.


وی یادآور شد: عملکرد انتقال بار از طریق ریل از 32 میلیون تن به 40.3 میلیون تن در سال افزایش یافته است.این در حالی است که خردادماه سال 92 یعنی حدود دو ماه قبل از وزیر شدن آخوندی، معاون وقت بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن میزان حمل بار از طریق راه‌آهن را 34.3 میلیون تن اعلام کرده و گفته بود: در سال 92 باید این میزان را به 41.5 میلیون تن افزایش دهیم.فولادی بیان کرد: از کل 41.5 میلیون تن بار برنامه ریزی شده ،27 میلیون تن برای بار داخلی،  8.8 میلیون تن به بار صادراتی و 3.8 میلیون تن بار وارداتی و حدود 2 میلیون تن بار ترانزیت اختصاص دارد.


وی  با بیان این‌که براساس برنامه ریزی صورت گرفته متوسط سیر روزانه 651 کیلومتر خواهد بود تصریح کرد: برای تحقق این برنامه نیازمند ابزارهایی مانند 22386 واگن باری هستیم که از این تعداد 19652واگن برای جابجایی بار داخلی و 2466 واگن CIS برای جابجایی بار تزانزیت و صادرات اختصاص می‌یابد.وی تصریح کرد: برای تحقق این مهم نیازمند 295 لکوموتیو در بخش باری و 183 لکوموتیو در بخش مسافری هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :