موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/124693 :کد

کشف کرم عجیب در تالاب‌های فیلیپین+تصاویر

  چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۵۴
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -کشف کرم عجیب در تالاب‌های فیلیپین+تصاویر

تیمی از دانشمندان موفق به کشف نوعی کرم غول پیکر در تالاب‌های کم عمق کشور فیلیپین شده‌اند که اولین بار است چنین موجودی با ویژگی‌های ظاهری کرم را کشف کرده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران،تیمی از دانشمندان مؤفق به کشف کرم غول پیکری در کشور فیلیپین شدند که در تالاب‌های کم عمق این کشور زندگی می‌کند. 


از ویژگی‌های ظاهری این کرم می‌توان به طول حدود 2 متری و قطر 6 سانتی‌متری آن اشاره کرد. علاوه بر اینکه این کرم غول پیکر، در پوسته سختی زندگی می‌کند که درون آن سرشار از گل و لای است؛ تحقیقات پژوهشگران در مورد این پوسته نشان داده که این پوسته سخت با استفاده از ماده‌‎ای که توسط خود این کرم ترشح می‌شود، ساخته شده و جنسش از کربنات کلسیم است، ضمن اینکه دانشمندان باور دارند در اصل این گل و لای موجود در پوسته، منبع تغذیه کرم کشف شده است.

این موجود، «کرم کشتی» نام دارد و شاید بتوان آن را یک صدف دو کفه‌ای مانند حلزون محسوب کرد؛ تیمی از دانشمندان آمریکایی، فیلیپینی و فرانسوی اخیراً 5 «کرم کشتی» غول‌پیکر را در جزیره «میندانائو» در فیلیپین پیدا کرده‌اند.


اکنون در فضای مجازی فیلمی که توسط خود دانشمندان تهیه شده منتشر شده است که نشان می‌دهد آنها با دقت تمام این پوسته را که شبیه به یک لوله استوانه‌ای شکل است، برش می‌زنند و "کرم کشتی" از آن خارج می‌شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :