موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بیکاری

a/124759 :کد

بر اساس گزارش؛

فروش گیاهان کوهی برای فرار از فقر و بیکاری

  پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -فروش گیاهان کوهی برای فرار از فقر و بیکاری

این روزها بیکاری به اندازه ای افزایش یافته است که در بسیاری از استان ها مردم برای فرار از بیکاری به مشاغلی مانند فروش گیاهان کوهی رو آورده اند.

 به گزارش تحلیل ایران، اقتصاد ایران در در سالهای اخیر با مشکلات و چالش های فراوانی مواجه شده که یکی از مهمترین آنها افزایش جمعیت در سن کار، ورود آنها به بازار کار و بالا رفتن نرخ بیکاری می باشد. تازه ترین گزارشات حاکی از آن است که نرخ بیکاری مجدداً افزایش یافته است.


تسنیم نوشت: چکیده نتایج طرح آمار گیری نیروی کار سال 95بیانگر نرخ بیکاری13.3درصدی در  کهکیلویه و بویراحمد است.بیکاری تا جایی به مردم این استان روزگار را سخت کرده است که بسیاری از مردان و زنان، جوانان و دختران جوان این دیار برای تأمین معاش زندگی خود دست به دامان کوه ها و گیاهان کوهی شده اند تا شاید از این طریق بتوانند اندکی از مشکلات بیکاری را تحمل کنند و بر فقر غلبه کنند.از یک طرف برداشت بی رویه گیاهان کوهی در استان کهگیلویه و بویراحمد گونه های مختلف گیاهی را در کوه های و تپه های این استان به ویژه در مناطق سردسیری و مستعد با خطر انقراض جدی مواجه کرده است و از سوی دیگر نیز فقر و نداری مردم و فشارهای زندگی امروزی مردم را وادار کرده است تا از هر راه حلالی، لقمه نانی برای خانواده  به  دست آورند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :