موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12476 :کد

0

دفاع کامرون، اولاند و مرکل از برجام

  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۴
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -دفاع کامرون، اولاند و مرکل از برجام

نخست وزیر انگلیس، رئیس جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان در مقاله مشترکی در واشنگتن پست، دلایل خود را برای دفاع از توافق هسته ای تشریح کردند.

نخست وزیر انگلیس، رئیس جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان در مقاله مشترکی در واشنگتن پست، دلایل خود را برای دفاع از توافق هسته ای تشریح کردند.
 
 به گزارش  تحلیل ایران، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در مقاله ای مشترک که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد از توافق هسته ای 6 قدرت جهانی و ایران حمایت و دلایل خود را برای این حمایت اعلام کردند. در این مقاله آمده است: 
 
کنگره آمریکا طی هفته جاری در مورد توافقی که کشورهای ما به همراه ایالات متحده، روسیه و چین با ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور دست یافته، رای گیری می کند. این یک لحظه بسیار مهم و فرصتی حساس در بحبوحه ناامنی جهان و نشان دهنده توانایی است که دیپلماسی دارد. 
 
برنامه هسته ای جهان برای بیش از یک دهه منبع نگرانی بوده است. این کشور تاکید دارد که قصدش از این برنامه، صلح آمیز است. همه کشورها در چارچوب پیمان منع گسترش سلاح های اتمی حق دارند که از فناوری صلح آمیز هسته ای بهره ببرند. 
 
با این حال طی دو سال گذشته ما شاهد رشد نگران کننده در برنامه هسته ای ایران بوده ایم: رشد تولید اورانیوم که غنی سازی آن به 20 درصد رسیده، رشد شمار سانتریفیوژ ها، شامل ماشین های قدرتمندتر نسل جدید، افزایش توان غنی سازی تاسیسات فوردو و تکمیل رآکتور تحقیقاتی اراک که پتانسیل تولید پلوتونیوم مورد استفاده در سلاح هسته ای را دارد. و البته آژانس بین المللی انرژی اتمی برای نظارت بر برخی از بخش های برنامه هسته ای ایران محدودیت هایی داشته است. 
                               

آنگلا مرکل     اولاند     برجام     حمایت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :