موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/124760 :کد

نمایشگاههای بین المللی در بهار و پاییز؛

چرا سفر به ایران گران است

  پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۳:۲۸
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -چرا سفر به ایران گران است

در ذهن خیلی ها این تصور ایجاد شده است که سفر به ایران ارزان است و حتی خیلی‌ها نیز به آمارهای جهانی گردشگری اشاره می‌کنند که مقصد ایران را به عنوان یکی از ارزانترین مقاصد گردشگری دنیا معرفی می‌کنند.

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت:عضو جامعه تورگردانان با درخواست برای ممنوعیت برگزاری کنفرانس و نمایشگاههای بین المللی در تهران علی‌الخصوص در بهار و پاییز؛ هرگونه تبلیغات ارزان بودن سفر به ایران را نادرست عنوان کرد و گفت: تورهای سفر به ایران نسبت به مقاصد کشورهای دنیا گرانتر است.


 همیشه در ذهن خیلی ها این تصور ایجاد شده است که سفر به ایران ارزان است و حتی خیلی‌ها نیز به آمارهای جهانی گردشگری اشاره می‌کنند که مقصد ایران را به عنوان یکی از ارزانترین مقاصد گردشگری دنیا معرفی می‌کنند، درحالیکه کارشناسان و راهنمایان گردشگری خلاف این موضوع را مطرح می‌کنند و دلیل آمارهای جهانی درباره سفر ارزان به ایران را نیز اطلاعات نادرست نهادهای مرتبط با سفر در کشور خودمان ذکر می‌کنند که اینگونه اشتباه و به هر دلیلی آمار نادرست به سازمانهای جهانی گردشگری ارائه می‌کنند.


اطلاعات نادرست به سازمانهای گردشگری جهان می‌دهند

در این رابطه محمود بنکدارنیا_ عضو جامعه تورگردانان ایران, با انتقاد از اینکه چرا اطلاعات نادرست به سازمانهای گردشگری جهان درباره ارزان بودن گردشگری ایران ارائه می‌شود، گفت: به هیچ وجه سفر به ایران ارزان نیست، البته هیچ کس نیز از سفر گردشگران خارجی به ایران ناراحت نیست ولی واقعیت این است که سفر به ایران گران است و تا زمانی که علت این گرانی مشخص و برطرف نشود حجم سفر گردشگر خارجی نیز به ایران در همین مقدار آمارها باقی می‌ماند و چرا نباید از پتانسیل‌ خوب گردشگری کشورمان بهتر استفاده کنیم.


مقایسه تور ایران و مصر از مبدا آلمان

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: مثلاً همین الان تور ایران و کشور مصر را از مبدا آلمان در نظر بگیرید، مشاهده می‌شود قیمت تور ایران دو برابر قیمت تور مصر است، درحالیکه خدمات و زمان تور مصر بسیار بیشتر نیز است.


هزینه‌ اقامت و حمل‌ونقل کمتر شود

عضو جامعه تورگردانان ایران گفت: سفر به ایران گران است و با تبلیغات ارزان نمی‌توان گردشگری را درست کرد، باید هزینه‌های اقامت، حمل و نقل و .... در ایران کاهش یابد.


ممنوعیت برگزاری کنفرانس و نمایشگاه بین المللی در تهران علی‌الخصوص در بهار و پاییز

بنکدارنیا بیان داشت: البته ناگفته نماند اگر فکری هم برای اقامت و زیرساخت‌های گردشگری در کشور نکنیم آمدن زیاد گردشگر به ایران به ضد خود تبدیل می‌شود زیرا نباید گردشگر ناراضی از ایران بر گردد، مثلاً نهادهای دولتی و خصوصی همایش‌ها و کنفرانس‌های خود را در فصل سفر که بهار و پاییز است، برگزار نکنند زیرا ظرفیت هتل‌ها پر می‌شود و یا حداقل در تهران برگزار نکنند و در شهرهای مانند مشهد برگزار کنند که بیشترین هتل‌ها در این شهر است و بیشتر مواقع نیز نیمی از آنها خالی است.


تجربه اروپا برای ایران

وی خاطرنشان کرد: مثلاً در اروپا مهمترین نمایشگاه‌های بین المللی خود را در فصل زمستان برگزار می‌کنند تا در فصل بهار، پاییز و تابستان برای گردشگران واقعی؛ ظرفیت برای اقامت و هتل وجود داشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :