موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/124811 :کد

سازمان انرژی اتمی ایران و روسیه؛

همکاری روسیه و ایران برای ساخت ۲ نیروگاه هسته ای

  جمعه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۸:۲۴
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -همکاری روسیه و ایران برای ساخت ۲ نیروگاه هسته ای

با توجه به گفته حمید چیت چیان، وزیر انرژی ایران، "کارشناسان روسی در ساخت دو نیروگاه هسته ای جدید، واقع در شهر بوشهر به سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) کمک خواهند کرد.

 به گزارش تحلیل ایران و به نقل از RussiaToday، این قرارداد بین سازمان انرژی اتمی ایران و روسیه امضا شده است و شامل ساخت دو نیروگاه هسته ای هزار مگاواتی می باشد. این در حالی است که ساختمان این پروژه در دست ساخت می باشد".
 
وی افزود که ساخت یک نیروگاه مشترک سوم با روسیه، به ظرفیت 1400 مگاوات، در حال حاضر آغاز شده است.سال گذشته، معاون رئيس جمهور ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، علی اکبر صالحی در مورد برنامه دو واحد جدید هسته ای  که با همکاری روسیه احداث خواهد شد، سخن گفته بود.وی اشاره کرد که روند احداث این پروژه 10 سال طول خواهد کشید  و برای ساخت آن تا 10 میلیارد دلار هزینه برآورد شده است.اوایل سال جاری، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه خاطر نشان کرد که مسکو خواهان نهایی کردن توافق با ایران و کمک به این کشور در ساخت نیروگاه هسته ای می باشد.
 
تابناک نوشت: مسکو و تهران در بخش های مختلفی از جمله نفت، صنایع دفاع و شیلات به تعمیق روابط بین دو کشور پرداختند.به دنبال یک دهه تحریم های اقتصادی ناعادلانه، ایران اشتیاق خود را در زمینه ساخت نیروگاه های هسته ای و به روز رسانی زیرساخت های انرژی نشان داده است.همچنین، بزرگترین شرکت انرژی روسیه، گازپروم توافق نامه همکاری با همتای ایرانی خود را در جهت توسعه ذخایر گاز محلی امضاء کرده است.در ماه گذشته، رئیس جمهور ایران، حسن روحانی در طول سفر خود به مسکو، بر اهمیت بخش انرژی در روابط دوجانبه و امکان ایجاد یک منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا که شامل روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان می باشد، تاکید کرده بود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :