موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12495 :کد

0

اکثر آمریکایی ها پلیس این کشور را نژادپرست می دانند

  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۴:۱۵
تعداد بازدید : ۳۴۲   
 تحلیل ایران -اکثر آمریکایی ها پلیس این کشور را نژادپرست می دانند

نتایج نظرسنجی های انجمن ملی حقوقدانان آمریکایی نشان می دهد اکثریت عمده سیاهپوستان و بیش از نیمی از سفیدپوستان این کشور، رفتار پلیس با سیاهپوستان را نژاد پرستانه می دانند و معتقدند رسانه های آمریکایی..

نتایج نظرسنجی های انجمن ملی حقوقدانان آمریکایی نشان می دهد اکثریت عمده سیاهپوستان و بیش از نیمی از سفیدپوستان این کشور، رفتار پلیس با سیاهپوستان را نژاد پرستانه می دانند و معتقدند رسانه های آمریکایی بر آتش تنش های نژادی در این کشور دامن می زنند.

به گزارش تحلیل ایران؛ نتایج این نظرسنجی مشخص می کند که 88 درصد از سیاهپوستان و 59 درصد از سفیدپوستان آمریکایی، سیاهپوستان را قربانی تعصبات نژادی در این کشور می دانند.
به موجب این نظرسنجی، فاصله دیدگاه های سفیدپوستان و سیاهپوستان ساکن ایالت های جنوبی آمریکا در این باره بیشتر است بطوریکه در مقابل 90 درصد از سیاهپوستان، فقط 55 درصد از سفیدپوستان این ایالت ها رفتار پلیس آمریکا با سیاهپوستان را نژادپرستانه دانسته اند.
این درحالیست که نزدیکی بیشتری میان دیدگاه سیاهپوستان و سفیدپوستان ساکن ایالت های شمال شرقی آمریکا وجود دارد و 74 درصد از سیاهپوستان و 63 درصد از سفید پوستان در این باره با هم اشتراک نظر دارند.
در این نظرسنجی که در فاصله زمانی 25 ژوئن تا 6 ژوئیه و در میان 1088 نفر از مردم آمریکا صورت گرفته، سیاهپوستان و سفید پوستان آمریکایی تقریبا به یک اندازه رسانه های آمریکایی را یکی از عوامل عمده تفرقه های نژادی و پیدایش تنش های روز افزون در میان سیاهپوستان و سفید پوستان عنوان کرده اند.

منبع:ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :