موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/125003 :کد

طبق گزارش؛

بدون مشورت ازدواج نکنید

  دوشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۲۳:۱۵
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -بدون مشورت ازدواج نکنید

یک روانشناس گفت: موضوع توان مالی و گرداندان یک زندگی و خانواده موضوع مهمی برای ازدواج است.

به گزارش تحلیل ایران،سارا گلستانی ،درگفت و گو با میزان گفت: افراد قبل از تصمیم گیری در انتخاب فرد مورد نظر برای زندگی ، باید هدف خود را از تشکیل زندگی مشترک و انتخاب همسر برمبنای شرایط زندگی خود، مشخص کنند . فرد باید در مرحله اول باید خود را بشناسد، از ویژگی های شخصیتی خود آگاه باشد و از ویژگی های  طرف مقابل و انتظارات خود از او مطلع شود. براین اساس می توان  چارچوب فرد موردنظر برای ازدواج را مشخص و نسبت به موقعیت اجتماعی، رده سنی و  موقعیت شغلی ، از بین موردهای موردنظر، تصمیم گیری کند. 

 
وی افزود: تشکیل یک زندگی پایدار و انتخاب براساس منطق و شناخت کافی ، نیاز به مشورت با مشاوران این  امر دارد تا از تصمیم گیری های ناشی از هیجانات جلوگیری کرده و از انتخاب خود اطمینان حاصل شود.گلستانی خاطر نشان کرد: ازدواج از تصمیم به باهم بودن، نیاز به وجود یک همراه در تصمیم گیری ها  و شریک شدن در همه زمینه ها، آغاز می شود. از نظر روانی، شرایط برای ازدواج زمانی  مناسب تلقی می شود که دختر و پسر آمادگی تشکیل زندگی، احساس نیاز به نظرخواهی ،  توانایی ابراز احساسات و حل مسائل و مدیریت زندگی را در خود حس کنند.
 
وی اذعان داشت: توانایی مالی در تأمین اقتصاد خانواده ، شناخت و بیان عواطف و احساسات که  نشانه بلوغ عاطفی است، که تاثیر بسیاری در تصمیم به ازدواج و انتخاب همسر دارد.روانشناس در ادامه گفت: نقش خانواده در ازدواج فرزندان ، شناسایی  ویژگی های شخصیتی و بروز توانایی های آن ها، انکار ناپذیر است .در این راستا خانواده می تواند  با ارائه نظرات و دلایل خود ، فرزندان را در تصمیم گیری راهنمایی کرده و  حق انتخاب همسر و عواقب آن را به طرفین محول کنند.  همچنین مشاوران با ارائه راهکارهای علمی و تجربی زمینه را برای شناخت بیشتر دختر ها و پسرها فراهم کرده و با پیش بینی اتفاقات خوب و بد به ارائه راهکارهای مناسب می پردازند.وی در پایان افزود: نا گفته نماند آموزش در هر یک از انتخاب های زندگی بالاخص ازدواج نقش  مهمی داشته و به افراد  کمک می کند در چگونگی انتخاب ، پذیرفتن مسئولیت انتخاب و نحوه اصلاح انتخاب اشتباه  سنجیده عمل کنند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :