موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/125106 :کد

جنگ زرگری روحانی با صداوسیما، سناریوی جدید

تحلیل ایران

  پنجشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۴۵۰   
 تحلیل ایران -جنگ زرگری روحانی با صداوسیما، سناریوی جدید

به نظر می رسد مهمترین سناریوی دولت حرف، سناریوی «درگیری با صدا و سیما تحت هر شرایطی» خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران،محمد عبداللهی کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرام خود نوشت: زشتگویی و ادبیات توهین آمیز مشاور رسانه ای روحانی، درباره نامزدها و مجریان مناظره های انتخابات، افکار عمومی را به شدت مکدر کرده، از سوی دیگر روحانی هم از ضبط کردن برخی برنامه های صدا و سیما در نوبت زمانی خود، به بهانه های واهی خودداری کرده است.


 اما هدف از کنش های عصبی و پرخاشگرانه روحانی و اطرافیانش و برنامه های آنها برای مرده یا عقیم کردن مناظره ها چیست؟روشن است اهمیت بی بدیل مناظره های صدا و سیما در انتخاب مردم، آن هم برای دولتی با کارنامه ای ضعیف، باعث شده درست مثل انتخابات 92 روحانی و مشاور رسانه ای اش، تمامی تمرکز خود را معطوف به «مناظره ها» کنند. اما آنچه، مشاوران روحانی برای مناظره ها به عنوان مهمترین ابزار تبلیغاتی او و البته تصمیم گیری مردم، برنامه ریخته اند، چیست؟


به نظر می رسد مهمترین سناریوی دولت حرف، سناریوی «درگیری با صدا و سیما تحت هر شرایطی» خواهد بود. روحانی به جای پاسخگویی به مردم و سوالات چالشی رقبا در مناظره ها، ابتدا طرح ضبط کردن مناظره ها را ریخت، سپس برای پیش بینی سوالات و آماده کردن جواب، به تکاپو برای سوالات از پیش معلوم پرداخت و حالا هم به دنبال بر هم زدن میز مناظره است. این در حالی است که اتفاقا صدا و سیما تقریبا همه برنامه های انتقادی اش را به نفع دولت حذف یا کمرنگ کرده، و هدف از این جنگ زرگری و تراشیدن یک «دشمن» و « دیگری » برای روحانی، فرافکنی ضعف های او و انحراف اذهان از ناکارامدی دولت 4 ساله اوست.


  روحانی با این قهر و ناز کردن ها با صدا و سیما، تلاش میکند خود را در افکار عمومی، سانسور شده، مظلوم، محق و منتقد وضع موجود تصویرسازی کند و از سویی با بی اعتبار کردن مناظره ها، از تاثیر گفتگوهای دیگر رقبا در نقد خود جلوگیری کند.. او تلاش خواهد کرد با این جنگ و گریزها مناظره خود را از حالت تدافعی به تهاجمی تبدیل کند و با این روش از پاسخگویی در برابر کارنامه تقریبا هیچش طفره رود.

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :