موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/125127 :کد

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی؛

آقای روحانی: تا زمان تحویل دولتتان بیش از صد روز فرصت دارید

  پنجشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۵:۰۳
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -آقای روحانی: تا زمان تحویل دولتتان بیش از صد روز فرصت دارید

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی تاکید کرد: از الان تا زمان تحویل دولتتان بیش از صد روز فرصت دارید و می‌توانید طرح صدروزه خود را درهمین دولت به کار بگیرید.

 به گزارش تحلیل ایران، بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی تاکید کرد: از الان تا زمان تحویل دولتتان بیش از صد روز فرصت دارید و می‌توانید طرح صدروزه خود را در همین دولت به کار بگیرید.


در ابتدای این نامه آمده است: پیرو نامه‌ای که قبلا به محضرتان ارسال کردیم و متاسفانه شاهد هیچ گونه اقدام موثری از جانب شما و دولت محترمتان نبوده ایم، بر آن شدیم تا طی ماه های پایانی دولتتان مجددا نکاتی را عرض نماییم. حجت بر دولت و ملت ایران تمام است که باید هرچه بیشتر در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند. با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات بررسی عملکرد دولت یازدهم در زمینه ی اقتصادی امری حیاتی است. شما در 24 خرداد سال 92 و با رای 51 درصد از شرکت کنندگان در انتخابات رئیس جمهور دولت یازدهم شدید.این در حالی بود که همان زمان وعده رفع مشکلات اقتصادی ایران را در 100روز داده بودید.

همچنین در این نامه تاکید شد: چندی پیش فرمودید عده‌ای دچار آلزایمر سیاسی شده اند! لذا لازم دانستیم تنها برخی از وعده های شما را یادآوری کنیم: فرمودید دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده شرمنده باشند. فرمودید اگر همین کارخانه‌های موجود در کشور به جای 20 درصد توان با 60درصد توان کارکنند بخش عظیمی از مشکلات اشتغال زایی در کشور برطرف می شود.فرمودید در ماه‌های ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید موانع از سر راه تولید برداشته می شود. فرمودید شعار من نجات اقتصاد ایران است. فرمودید ما باید به سیاست‌های ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری عمل کنیم نه اینکه فقط شعار بدهیم. فرمودید یکی از راه های کنترل تورم هدایت نقدینگی به سمت تولید است که در کنار هدایت نقدینگی به سمت تولید با فساد و رانت خواری مبارزه کنیم.

در این نامه خطاب به حسن روحانی آمده است: با بررسی عملکرد دولت شما در طی این چهارسال به این نتیجه میرسیم که نه تنها وعده ها عملی نشد که حتی اوضاع از چهارسال قبل بدتر شده است. درطی این چهارسال شاهد تعطیلی کارخانه های زیادی بوده ایم. با وجود این همه تعطیلی، دیگر کارخانه ها حتی نمی‌توانند با 20 درصد توان خود کار کنند چه برسد با 60 درصد توان!!در ادامه این نامه خاطر نشان شد: این ها تنها بخش کوچکی از وعده های شما بود. آقای رئیس جمهور شما فرموده اید باید با رانت خواری و فساد مبارزه کرد اما در دولت شما اختلاس 8 هزار میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان و 1200میلیارد تومانی در بانک های ملی و ملت رخ داده است! چرا باید هزینه  سفر یک روزه  شما و هیئت همراه به استان البرز یک میلیارد و 520 میلیون تومان باشد؟!


همچنین در این نامه بیان شد: با توجه به گفتار شما که باید طبق فرموده ها و دستورات مقام معظم رهبری عمل کرد و فقط شعار نداد؛ آیا صرف چنین هزینه های گزافی با فرموده های رهبری سازگار است؟ آقای روحانی طبق آمار گمرک در دولت جنابعالی 111 هزار میلیارد تومان کالا از چین وارد ایران شده است. این میزان واردات از کشور چین، هیچ تناسبی با وعده های شما در خصوص اشتغال زایی برای مردم ایران ندارد! مگر نه اینکه شما وعده داده اید برای جوانان شغل ایجاد کنید؟! آیا این حجم از واردات با وعده های شما سازگار است؟!در ادامه این نامه تصریح شد: آیا در کشوری که جوانان آن قادر به ساختن تجهیزات نظامی و ماهواره هستند، ظرفیت تولید مربا و ژله وجود ندارد. آقای روحانی پیشنهاد می کنیم اندکی هم به تاریخ رجوع کنید باشد که مواردی را که ازیاد برده اید، به خاطر آورید. این بی انصافی است که شما توانایی جوانان ایرانی را دست کم گرفته اید!این جوانان از نسل همان جوانانی هستند که هشت سال تمام با دست خالی مقابل تمام ابرقدرت های دنیا ایستادند و پا پس نکشیدند و اکنون نیز حاضرند با تمام قوا برای اقتصاد کشورشان بجنگند و شعار «ما می‌توانیم» را به همه یجهانیان اثبات کنند.

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در نامه‌ خود به  حسن روحانی تاکید کرد: شنیده ایم که باز هم وعده صدروزه داده اید! ازهمان صد روزه های ابدی شما از الان تازمان تحویل دولتتان بیش از صد روز فرصت دارید و می‌توانید طرح صدروزه خود را در همین دولت به کار بگیرید و قطعا نیازی به دور دوم نخواهید داشت.در انتهای این نامه آمده است: اما مطالبه دانشجویان انقلابی از کسانی که کاندیداهای ریاست جمهوری شده اند این است که اقتصاد بیمار ایران را دریابند و باتوجه به سخنان رهبر فرزانه انقلاب برای حل مشکلات نگاهی درون زا به اقتصاد کشور داشته باشند و چشم به بیگانگان ندوزند. چرا که تجربه به همه ی ما ثابت کرده به دشمن نمی شود اعتماد کرد که مصداق بارز آن هم در توافق برجام مشاهده شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :