a/12520 :کد

0

ترکیه خواستار کاهش قیمت خرید گاز از ایران شد

  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -ترکیه خواستار کاهش قیمت خرید گاز از ایران شد

'صفا صادق آیتکین' معاون قائم مقام وزارت انرژی ترکیه روز گذشته در استانبول مدعی شد:ترکیه گرانترین گاز را از ایران خریداری می کند و بدون حل این مشکل،انعقاد قرارداد دیگری با ایران بعید به نظر می رسد.

'صفا صادق آیتکین' معاون قائم مقام وزارت انرژی ترکیه روز گذشته(پنجشنبه)در استانبول مدعی شد: ترکیه گرانترین گاز را از ایران خریداری می کند و بدون حل این مشکل، انعقاد قرارداد دیگری با ایران بعید به نظر می رسد.

به گزارش تحلیل ایران ، وی این مطلب را در'شانزدهمین کنفرانس مولفه های بازار آزاد انرژی و ادغام با بازارهای اروپایی' که توسط مرکز پژوهش های راهبردی فنی اقتصادی (STEAM) سازماندهی شده است، عنوان کرد.
او در همین حال تاکید کرد لغو تحریم های نفتی علیه ایران در بهار آینده برای معاملات جدید گاز ترکیه با ایران حایز اهمیت است.
آیتکین با ادعای اینکه در بین قراردادهای خرید گاز، ترکیه گرانترین گاز را از ایران وارد می کند، گفت: موضوع گرانی گاز ایران در نزد داوری بین المللی در دست بررسی است و احتمالا در پائیز امسال به نتیجه خواهد رسید.
معاون قائم مقام وزارت انرژی ترکیه در خصوص همکاریهای انرژی ایران و ترکیه گفت: امکان خرید گاز بیشتر ترکیه از ایران و یا واردات گاز ترکیه از ترکمنستان از طریق قلمروی ایران همیشه وجود دارد ولی قرارداد موجود بین دو کشور به صورت گرانترین گاز وارداتی مطرح است.
وی گفت: اگر تحریم های بین المللی علیه ایران نیز لغو شود، تا زمانیکه این مشکل در بین ایران و ترکیه حل نشود، انعقاد قرارداد جدید بین دو کشور دشوار خواهد بود.

منبع : ایرنا

                               

ترکیه     ایران     گاز     کاهش قیمت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :