موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/12527 :کد

0

سازمان ملل علیه صندوق کرکس قطعنامه صادر کرد

  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۵۱
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -سازمان ملل علیه صندوق کرکس قطعنامه صادر کرد

رسانه آرژانتینی «ته‌لام» گزارش داد که سازمان ملل متحد علیه صندوق کرکس قطعنامه‌ای صادر کرده که براساس آن فعالیت‌های این صندوق محدود خواهد شد.

رسانه آرژانتینی «ته‌لام» گزارش داد که سازمان ملل متحد علیه صندوق کرکس قطعنامه‌ای صادر کرده که براساس آن فعالیت‌های این صندوق محدود خواهد شد.

سازمان ملل متحد روز گذشته به پیشنهاد آرژانتین علیه صندوق کرکس قطعنامه‌ای صادر کرد که بر اساس آن دامنه فعالیت‌های این صندوق محدود خواهد شد.

اصول این قطعنامه که به پیشنهاد آرژانتین در مجمع عمومی سازمان ملل به رأی گذاشته شد، با 136 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 41 رأی ممتنع به تصویب رسید.

آرژانتین با پیشنهاد این اصول به سازمان ملل درصدد آن است که حمایت بین‌المللی کشورهای عضو این سازمان را برای طرح‌های سیاست بازپس‌دهی بدهی‌ خود جذب کند.

«هکنور تیمرمن» وزیر امور خارجه آرژانتین در این رابطه عنوان کرد که امروزه بدهی نه تنها موجب بروز خشونت می‌شود بلکه شرایطی را به وجود می‌آورد که طی آن کشورهای قدرتمند به فکر بهره‌برداری‌های وسیع از کشورهای کمتر توسعه یافته می‌افتند.

پیش از رأی‌گیری برای تصویب این قطعنامه در سازمان ملل، «ماریا کریستینا پرسبال» سفیر آرژانتین در این سازمان نیز اطمینان خاطر داده بود که طرح پیشنهادی این کشور با استقبال اکثریت کشورهای عضو سازمان ملل مواجه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار  فارس در آمریکای لاتین به نقل از «ته‌لام»، آرژانتین درگیر کشمکش با صندوق کرکس است؛ این صندوق از «بوینوس آیرس» پایتخت آرژانتین می‌خواهد که رأی یک دادگاه فدرال در «نیویورک» که آرژانتین را موظف به پرداخت 1330 میلیون دلار به صندوق کرکس در ازای بدهی‌های خود از سال 2001 می‌کند را بپذیرد.

صندوق کرکس در زمانی که اوراق قرضه آرژانتین در ارزان‌ترین قیمت بوده، آن‌ها را خریداری کرده و در حال حاضر خواستار دادن آن‌ها به آرژانتین با 100 درصد ارزش افزوده می‌باشد.

این کشور آمریکای جنوبی در حال بازپرداخت 93 درصد بدهی‌های عمومی خود می‌باشد و 7 درصد باقی مانده آن در دست طلبکارانی است که هیچ‌گونه از معادلات آرژانتین در سال‌های 2005 و 2010 را قبول ندارد؛ این موضوع به درگیری‌های قضایی فراوانی مبدل شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :