موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/125380 :کد

پریناز بنیسی؛

راه‌های پیشگیری از بروز رفتارهای پرخطر نوجوانان

  ﺳﻪشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۸:۴۸
تعداد بازدید : ۷۶۳   
 تحلیل ایران -راه‌های پیشگیری از بروز رفتارهای پرخطر نوجوانان

یک روانشناس تربیتی با اشاره به راه‌های پیشگیری از بروز رفتارهای پرخطرنوجوانان گفت:والدین باید از سن ۲ تا ۳ سالگی مهارت «نه» گفتن را درفرزندان خود تقویت کنند.

به گزارش تحلیل ایران، پریناز بنیسی در ارتباط با راه‌های پیشگیری از بروز رفتارهای پرخطر نوجوانان افزود: مهارت «نه» گفتن از اموری است که باید به فرزندان خود آموزش دهیم تا آنها را مقابل آسیب‌های اجتماعی بتوانیم واکسینه کنیم.

فارس نوشت: وی در ادامه به اهمیت یادگیری این مهارت اشاره و بیان کرد: عدم توجه والدین به این مهم موجب می شود فرزندان آنها وارد فضایی شوند که عواقب خوشی به دنبال ندارد.این روان شناس تصریح کرد: به بیان دیگر، نوجوانی مرحله حساسی است و فرزندان ما به دنبال کسب اطمینان و نشان دادن هویت به دوستان و اطرافیان هستند و به همین دلیل امکان دارد کارهایی انجام دهند که نتایج آن رضایت بخش نیست.وی در شبکه رادیویی سلامت متذکر شد: نوجوانان باید یاد بگیرند در واکنش به خواسته دیگران سریعا هیجانی نشوند و برای حصول اطمینان از عدم بروز رفتارهای پرخطر در این سنین، والدین باید از سن دو یا سه سالگی مهارت «نه» گفتن را در فرزندان خود تقویت کنند. این روانشناسی بالینی در پایان اظهار داشت: زمانی که فرزندتان از شما خواسته‌ای دارد، بلافاصله به آن پاسخ مثبت ندهید. به بیان دیگر، هر اندازه «نه» گفتن در خانواده معقول و متناسب با شرایط اقتصادی و تربیتی خانواده باشد، قطعا بر آینده فرزندان ما تاثیر مستقیم دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :