موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/125395 :کد

صندوق بین المللی پول؛

برجام سایه تحریم‌ها را از اقتصاد ایران رفع نکرد

  ﺳﻪشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -برجام سایه تحریم‌ها را از اقتصاد ایران رفع نکرد

صندوق بین المللی پول از باقی ماندن سایه تحریم ها بر اقتصاد ایران ۱۶ ماه پس از اجرایی شدن برجام خبر داد و رشد بخش غیرنفتی اقتصاد ایران در سال ۹۵ را تنها ۰.۸ درصد برآورد کرد.

به گزارش تحلیل ایران، صندوق بین المللی پول جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های چشم انداز اقتصادی خاورمیانه و شمال آفریقا و آسیای مرکزی را منتشر کرد.


تسنیم نوشت: در بخشی از این گزارش به بررسی وضعیت اقتصاد ایران پرداخته شده و در حالی که بیش از یک سال از اجرایی شدن برجام می گذرد تاکید شده است تحریم ها همچنان سایه خود را بر اقتصاد ایران حفظ کرده اند.صندوق بین المللی پول در این باره نوشته است:« انتظار می رود رشد بخش غیرنفتی اقتصاد ایران که در سال 2016 بالغ بر 0.8 درصد بوده در سال 2017 به 3.5 درصد افزایش یابد».این گزارش افزوده است:«تحریم های باقیمانده و ضعف ساختار داخلی اقتصاد از جمله بخش مالی، همچنان بر چشم انداز اقتصاد این کشور سنگینی می کند».صندوق بین المللی پول در گزارش خود رشد بخش نفتی اقتصاد در سال 2016 را 52.2 درصد و رشد بخش غیرنفتی را 0.8 درصد اعلام کرده است. همچنین نرخ تورم در این سال 8.9 درصد، میزان صادرات نفت 2.42 میلیون بشکه در روز، و میزان رشد نقدینگی 29.5 درصد اعلام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :