موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی-مذهبی

a/125399 :کد

رهنمودهای رهبری به زوج‌های جوان

تأکید بر حفظ حقوق زنان در خانواده

  چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۲۳۶   
 تحلیل ایران -تأکید بر حفظ حقوق زنان در خانواده

مقام معظم رهبری در اهمیت پرداختن به حقوق زنان در محیط خانواده فرمودند: اینجور نباشد که زن‎ها را در خانه بیاندازند و تا آخر شب مهمانی و روضه و سینه‌زنی و گردش و سینما و جاهای دیگر بروند.

به گزارش تحلیل ایران،پاسخ به نیاز عاطفی همسران از مسائلی است که در آموزه‎های اسلامی جزو واجبات شمرده شده است و این به دلیل اهمیت و قداست محیط خانواده و حفظ این محیط مقدس از ناجوری‎ها و کج‎روی‎هاست است.مقام معظم رهبری ضمن بیاناتی در مراسم خطبه عقد عده‎ای از جوانان به برخی مصادیق عدم رسیدگی به امور عاطفی همسران اشاره کردند که در ادامه می‎خوانید.


«وظیفه این است که با هم، مراعات هم را بکنید. مردها زن‎هایشان را رعایت کنند؛ اینجور نباشد که زن‎ها را در خانه بیاندازند و تا آخر شب مهمانی و روضه و سینه‌زنی و گردش و سینما و جاهای دیگر بروند؛ بعد آخر شب به خانه بروند. زن هم بیچاره از سر شب هم همان طور نشسته است (و می‎گوید همسرم) حالا می‎آید، حالا می‎آید، حالا می‌آید؛ تا ساعت 10 شب، 9 شب، منتظر است، خوابش برده مثلاً یا با چشم‎های خواب‌آلوده نشسته است.


این درست نیست، این غلط است. مگر یک کار واجب، یک وظیفه باشد، آن بحث دیگر است. انسان وظیفه که داشته باشد یک ماه هم به خانه‌اش سر نمی‎زند، اما نه، کار عادی و معمولی و روزانه را جوری تنظیم کنید که اول شب بتوانید به منزلتان بروید؛ البته عیبی ندارد روضه بروید، مسجد بروید، نماز جماعت بروید، اگر سینمای خوب است، بروید اشکالی ندارد، اما با زنتان، با همدیگر بروید چه اشکالی دارد؟ پای تفسیر، پای روضه، پای درس و ... بله، اگر می‎شود، اگر جوری است که می‎شود، نمی‎گویم حالا حتماً هر جا می‎روید از هم جدا نشوید؛ نه خب گاهی ممکن نیست اما خب تنظیم کنید، جوری که بیشتر اوقات با هم باشید.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :