موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فلسطین

a/125401 :کد

رسانه های فلسطین؛

شهادت یک آزاده فلسطینی که به اعتصاب غذای اسرا پیوسته بود

  چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۰۹:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -شهادت یک آزاده فلسطینی که به اعتصاب غذای اسرا پیوسته بود

رسانه‌های فلسطین، از شهادت یک آزاده فلسطینی در رام‌الله به‌دلیل اهمال پزشکی خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، مازن محمد المغربی آزاده فلسطینی که از چند روز قبل در حمایت از اعتصاب غذای اسرا، به این اعتصاب پیوسته بود، صبح امروز سه‌شنبه به شهادت رسید.

عیسی قراقع رئیس اداره امور اسرا و آزادگان فلسطینی در توضیح شهادت این آزاده فلسطینی گفت: المغربی که پنج سال در زندان النقب رژیم صهیونیستی اسیر بود، چند ماه قبل آزاد شد.


وی افزود: این اسیر فلسطینی در حالی از زندان آزاد شد که وضع سلامتی او وخیم و به چندین بیماری خطرناک به‌ویژه بیماری کلیه مبتلا شده بود.قراقع با بیان اینکه این اسیر فلسطینی از فعالان حاضر در چادرهای همبستگی که در حمایت از اعتصاب غذای اسرای فلسطینی برپا شده است، به شمار می‌رفت، افزود: او از چند روز قبل در حمایت از اسرا، دست به اعتصاب غذا زده بود.


از سوی دیگر امین شومان رئیس کمیته عالی پیگیری امور اسرا و آزادگان فلسطین نیز گفت که المغربی هنگام حضور در چادر همبستگی با اسرا در شهر رام‌الله سکته کرد و در حالی که کلیه‌های وی از کار افتاده بودند، به بیمارستان رام‌الله منتقل شد و در نهایت صبح امروز به شهادت رسید.اعتصاب غذای اسرای فلسطینی برای سومین هفته متوالی در حالی ادامه دارد که رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به این اعتصاب، تلاش‌های گسترده‌ای را آغاز کرده است.


صدها اسیر فلسطینی از دوشنبه 17 آوریل (28 فروردین) که مصادف با روز اسیر فلسطینی است، اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌اند.این اعتصاب غذا پس از آن صورت گرفت که مذاکرات نماینده اسرا با مسئولان اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی برای بهتر شدن وضعیت اسرا به نتیجه نرسیده است.

                               

اعتصاب     اسرا     فلسطینی     شهادت     زندان    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :