موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگیان

a/125405 :کد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی

طراحی نظام پرداخت حقوق فرهنگیان

  چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۰۹:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -طراحی نظام پرداخت حقوق فرهنگیان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان در داخل سازمان نظام معلمی پیگیری می‌شود. همچنین مطابق برنامه ششم توسعه ملزم به طراحی نظام جدید پرداخت حقوق فرهنگیان هستیم.

به گزارش تحلیل ایران،طرح ساماندهی حقوق معلمان با توجه به استقرار نظام پرداخت در برنامه ششم توسعه مطرح شده است که این طرح مختص وزارت آموزش و پرورش است.


براساس این طرح روابط پرداخت حقوق در آموزش و پرورش با سایر دستگاه‌ها متفاوت شده و براساس شایستگی‌ها و ویژگی‌های معلمان در هر مقطع تحصیلی، حقوق پرداخت می‌شود. یکی از خواسته‌های جدی معلمان رفع تبعیض میان آنها با سایر کارکنان دستگاههای دولتی است چرا که آنها از مزایایی که کارمندان سایر دستگاهها دارند، محروم هستند.حسین فرزانه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت  آموزش و پرورش  در خصوص استقرار نظام جدید پرداخت حقوق معمان اظهار کرد: در سال 96 افزایش حقوق معلمان همان 10 درصد است.


وی افزود: نظام رتبه‌بندی معلمان در داخل سازمان نظام معلمی که بحث آنها در برنامه ششم توسعه مطرح شده پیگیری می‌شود. همچنین نظام جامع پرداخت معلمان مطابق با برنامه ششم توسعه باید طراحی و به مجلس برود. در حقیقت قانون این موضوع را به ما تکلیف کرده است. تسنیم نوشت: پس از تدوین این طرح‌ها، باید آنها را در هیئت دولت و مجلس تصویب کنیم تا پس از ابلاغ به آموزش و پرورش وارد فاز اجرا شوند. فرزانه عنوان کرد: پیش نویس لایحه رتبهبندی معلمان آماده شده است که با رتبه‌بندی که هم اکنون در حال اجرا است متفاوت بوده و کامل تر است که در آن سه پیشنهاد مطرح شده اما تا نهایی نشود نمی‌توانیم آن را بازگو کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :