موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/125442 :کد

نتایج یک تحقیق چندین ساله نشان داد؛

تأثیر مصرف آسپرین در کاهش ابتلا به سرطان سینه

  چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۹:۲۲
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -تأثیر مصرف آسپرین در کاهش ابتلا به سرطان سینه

دانشمندان باور دارند، مصرف سه بار آسپرین در هفته می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان سینه را تا ۱۶ درصد کاهش دهد.

 به گزارش تحلیل ایران، یافته‌های جدید دانشمندان، احتمالات قبلی آنها را که مبنی بر کاهش ریسک سرطان با مصرف آسپرین بوده را تأیید می‌کند.


فارس نوشت: پژوهشگران نیز باور دارند، دوز پایینی از آسپرین به کاهش میزان استروژن کمک می‌کند.این یافته‌های جدید نشان می‌دهد که آسپرین دارای قابلیت مقابله با سرطان نیز هست اما آنها تأکید می‌کنند که افراد نباید به امید پیشگیری از ابتلا به سرطان روزانه آسپرین مصرف کنند.یافته‌های جدید دانشمندان، احتمالات قبلی آنها را که مبنی بر کاهش ریسک سرطان با مصرف آسپرین بوده را تأیید می‌کند؛ پژوهشگران نیز باور دارند، دوز پایینی از  اسپرین به کاهش میزان استروژن کمک می‌کند.آسپرین همچنین موجب کاهش التهاب می‌شود؛ التهاب به DNA آسیب می‌زند و منجر به بروز سرطان می‌شود، تمامی این یافته‌ها در کنار هم فواید مصرف آسپرین در جهت کاهش ابتلا به سرطان را نشان می‌دهد. 


محققان اذعان می‌دارند که افراد قبل از مصرف آسپرین حتما با پزشک خود مشوت نمایند چراکه در برخی افراد مصرف آسپرین موجب خونریزی معده و سکته هموراژیک (خونریزی کننده) می‌شود. آسپرین یک ماده طبیعی است که از پوست درخت بید به دست می‌آید. نام شیمیایی این دارو استیل سالسیلیک اسید (ASA) است و در زمره داروهای ضددرد غیراستروئیدی (SNSAID) دسته‌بندی می‌شود. آسپرین همچنین یکی از پرمصرف‌ترین داروها در دنیاست که استفاده‌های گسترده‌ای دارد.محققان انگلیسی، با جمع‌آوری داده‌ها از 57164 زنی که بین سال‌های 2005 و 2013 تحت نظر بودند در نهایت تأیید مصرف آسپرین در کاهش سرطان سینه را اعلام کردند.


دکتر کریستینا کلارک در این باره گفت: «در این مطالعه مشخص شده که مصرف دوز پایین آسپرین محافظ خوبی در برابر سرطان سینه است».در سال 2014، حدود 56 هزار سرطان سینه در انگلیس به ثبت رسید که این آمار تنها متوجه بخشی می‌شود که از بیماری خود آگاه شده بودند؛ ضمن همزمان با در نظر گرفتن فواید آسپرین برای محافظت در برابر سرطان باید خطر مصرف آن در بعضی از افراد را نیز در نظر گرفت و از مصرف این دارو بدون توصیه پزشک دوری کرد. 

                               

آسپرین     سرطان     سینه     ریسک     التهاب     دارو


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :