موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/125504 :کد

دفتر آمار آمریکا؛

افت تجارت ایران و آمریکا در ۳ ماهه ریاست جمهوری ترامپ

  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -افت تجارت ایران و آمریکا در ۳ ماهه ریاست جمهوری ترامپ

تجارت ایران و آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۴.۷ میلیون دلار رسید.

 به گزارش تحلیل ایران، دفتر آمار آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در سه ماه نخست سال 2017 میلادی به 44.7 میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 30 درصد کاهش داشته است. در ماه های ژانویه تا مارس سال 2016 بالغ بر 64.1 میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.


تسنیم نوشت: بر اساس این گزارش در سه ماه نخست 2017 که با آغاز دوره ریاست جمهوری ترامپ مصادف بوده است حجم صادرات آمریکا به ایران به کمتر از نصف رسیده است. در سه ماهه نخست سال 2016 بالغ بر 50.8 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 20.8 میلیون دلار کاهش یافته است. با وجود افت شدید صادرات آمریکا به ایران، واردات این کشور از ایران در سه ماهه نخست امسال رشد 79 درصدی داشته و به 23.9 میلیون دلار رسیده است. آمریکا در سه ماهه نخست سال قبل 13.3 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.بر این اساس تراز تجاری دو کشور در سه ماهه نخست امسال به میزان 3.1 میلیون دلار به نفع ایران بوده است.ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در سه ماهه 2017 رتبه 144 و در بین منابع تامین کالاهای وارداتی این کشور رتبه 120 را به خود اختصاص داده است.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :