موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/125510 :کد

در همایش روز جهانی آسم؛

شیوع آسم در کودکان و نوجوانان ایرانی

  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -شیوع آسم در کودکان و نوجوانان ایرانی

مدیرکل دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، از مرگ سالانه ۴ میلیون انسان در جهان براثر بیماری های مزمن تنفسی خبر داد و گفت: آسم، علت اصلی غیبت کودکان از مدرسه است.

به گزارش تحلیل ایران،مهر نوشت: دکتر احمد کوشا در همایش روز جهانی آسم در بیمارستان امام خمینی(ره)، اظهارداشت: یک و نیم میلیارد نفر در جهان مبتلا به این بیماری هستند.


وی با بیان اینکه آسم شایع ترین بیماری کودکان و نوجوانان است و علت اصلی غیبت کودکان از مدرسه است، افزود: شیوع آسم در ایران در کودکان و نوجوانان ۱۰ درصد و در بالغین ۹ درصد است.مدیرکل دفتر بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، ادامه داد: برنامه های پیشگیری وزارت بهداشت از بیماری های تنفسی در حال اجراست و در سطح کلان با همکاری های بین بخشی میتوان جهت گیری برنامه ها را به سمتی برد که با کاهش مواردی همچون آلودگی هوا ، کاهش بیماری های تنفسی را فراهم کنیم.


کوشا گفت: ۴ درصد بار بیماری ها در دنیا مربوط به مشکلات تنفسی است. این بیماری ها ۷درصد مرگ ها را در جهان تشکیل می دهد.وی افزود: ۴ اقدام اساسی برای مهار آسم و بیماری های تنفسی افزایش دانش همگانی، افزایش همکاری های بین بخشی، ایجاد نظام ثبت و مراقبت و استاندارد سازی خدمات تشخیصی و درمانی و مراقبتی است.مدیرکل دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت بر کاهش مصرف دخانیات و قلیان تاکید کرد و گفت: افزایش مالیات بر دخانیات و نظارت بر مراکز توزیع و مصرف قلیان می تواند در این روند تاثیر بسزایی بگذارد.شعار امسال روز جهانی آسم «هوای پاک، تنفس بهتر» نامگذاری شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :