موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12557 :کد

0

هشدارامنیتی ژاپن به نمایندگی های دیپلماتیک خوددرپی تهدیدداعش

  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۷
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -هشدارامنیتی ژاپن به نمایندگی های دیپلماتیک خوددرپی تهدیدداعش

در پی تهدیدهای گروه تروریستی داعش در چند کشور آسیای جنوب شرقی، ژاپن امروز - جمعه - به همه سفارتخانه های خود در سراسر جهان اعلام آماده باش و هشدار داد.

به گزارش تحلیل ایران، این تهدیدها در حالی اعلام می شود که پیشتر و در هشت ماه قبل این گروه اعلام کرد سر دو تبعه ژاپنی به گروگان گرفته شده در سوریه را از تن جدا کرده است.
این گروه تکفیری در نشریه متعلق به خود مسووم به «دابق» تهدیدهایی را متوجه 70 کشور جهان که آنها را ملت های صلیبی و نظامیان مرتد خوانده، کرده است.
روزنامه «ژاپن تودی» امروز گزارش کرد که این گروه اعلام کرده است که کسی نمی تواند جلوی اقدامات آنها را در میشیگان و نیویورک آمریکا و حتی در آسیای شرقی و یا علیه ژاپن در مالزی و اندونزی و بوسنی هرزگوین بگیرد.
ژاپن نگران تهدیدهایی است که علیه سفارتخانه های این کشور در مالزی، اندونزی و بوسنی هرزگوین شده و برای همین به همه نمایندگی های دیپلماتیک خود هشدار داده است که همه ترتیبات امنیتی را مراعات کنند.
«یوشیهیدا سوگا» سخنگوی دولت ژاپن امروز در توکیو گفت که تمام نمایندگی های دیپلماتیک این کشور در 200 نقطه جهان باید تدابیر امنیتی لازم را در نظر بگیرند.
وی افزود: ضمن تقویت تدابیر امنیتی، ژاپن با کشورهای دیگر در حال همکاری است و ماهیت این تهدیدها را درک می کند.
«اریکا ناکانو» سخنگوی سفارت ژاپن در جاکارتای اندونزی نیز گفت که تمامی تدابیر لازم برای ساختمان سفارت در این شهر اتخاذ شده و همه امور طبق معمول در جریان است.
قرار است پارلمان ژاپن هفته آینده به لایحه دولت در خصوص اعزام نیروهای نظامی این کشور به خارج از مرزها رای بدهد.
با این حال معلوم نیست که اگر حتی این لایحه تصویب شود ژاپن بخواهد برای عملیات ضد داعش نظامیانش را به کشورهای دیگر اعزام کند.
داعش دیروز هم با انتشار مطلبی اعلام کرد دو گروگان نروژی و چینی را در اختیار دارد که در صورت دریافت باج آنها را آزاد خواهد کرد.

منبع:ایرنا

                               

هشدار     ژاپن     دیپلماتیک     تهدید     داعش    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :