موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/12562 :کد

0

رسانه اسپانیا:جمهوری خواهان دربلوکه کردن برجام ناکام ماندند

  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۴
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -رسانه اسپانیا:جمهوری خواهان دربلوکه کردن برجام ناکام ماندند

رسانه های اسپانیایی پس از اعلام شکست جمهوری خواهان مخالف برجام در مجلس سنای آمریکا، اعلام کردند که جمهوری خواهان موفق به بلوکه کردن توافق هسته ای نشدند.

به گزارش تحلیل ایران،روزنامه ال پاییس در گزارش خود دراین زمینه نوشت:'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا، بامداد روز جمعه به یکی از بزرگترین پیروزی های خود در عرصه سیاست خارجی دست یافت.
ال پاییس با اشاره به اینکه جمهوری خواهان تنها دو رای دیگر لازم داشتند که مانع از اجرای توافق هسته ای شوند، اضافه نمود که اوباما طی هفته گذشته آرای کافی برای تضمین اینکه مجلس سنا نتواند توافق را وتو کند، بدست آورده بود.
به نوشته این رسانه، اکثریت جمهوری خواهان که از هفته گذشته آگاه بودند نمی توانند از اجرایی شدن این توافق جلوگیری کنند، اکنون سعی خواهند داشت که از حداکثر قدرت خود برای سنگ اندازی در مسیر اجرای توافق استفاده کنند.
این نشریه اسپانیایی خاطرنشان ساخت: رای گیری شب گذشته یک ضربه شدید به تلاش جمهوری خواهان است هرچند که آنها به طور رسمی قول دادند که تلاش خود را ادامه دهند.
روزنامه 'آ. ب. ث' در گزارش خود با عنوان 'جمهوری خواهان موفق به جلوگیری از توافق هسته ای با ایران نشدند' نوشت: اکثریت جمهوری خواه، برای مسدود کردن توافق هسته ای در مجلس سنای آمریکا کافی نبودند زیرا آنها 60 رای نیاز داشتند اما 58 رای به دست آوردند.
آ. ب. ث ادامه داد: این پیروزی اوباما است که توافق امضا شده از سوی جامعه بین المللی با ایران را به عنوان میراثی از خود به جا خواهد گذاشت.
روزنامه 'لا راسون' نیز در گزارشی تحت عنوان 'دموکرات های مجلس سنای آمریکا مانع از بلوک شدن توافق هسته ای شدند' تصریح کرد: تقریبا همه دموکرات های مجلس سنای آمریکا موفق شدند با آرای کافی، مانع از بلوکه شدن توافق هسته ای گردند و یک ضربه تقریبا نهایی به جمهوری خواهان زدند.
لا راسون ادامه داد: به رغم پیروزی دموکرات ها، جمهوری خواهان اطمینان دادند که برای هفته آینده تلاش خواهند کرد تا در رای گیری جدید مانع از توافق شوند.
این روزنامه همچنین نوشت که 'میچ مک کانل' رهبر اکثریت جمهوری خواه، پیروزی اوباما در این رای گیری را یک 'فاجعه' خواند و تصریح نمود که 'حزب رقیب تاوان سیاسی پرداخت خواهد کرد'.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :