موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن مهر

a/125635 :کد

در دولت یازدهم؛

بی اطلاعی وزیر راه و شهرسازی از آمار مسکن مهر

  دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۸:۲۶
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -بی اطلاعی وزیر راه و شهرسازی از آمار مسکن مهر

در حالی وزیر راه و شهرسازی مدعی ساخت و تکمیل ۵۵درصدی مسکن مهر در دولت یازدهم شده که گویا فراموش کرده بر اساس آمار رسمی وزارت راه وشهرسازی ساخت ۳۲ درصداز واحدهای مسکونی مهرتوسط دولت تدبیر وامید انجام شد.

 به گزارش تحلیل ایران، عباس آخوندی در یادداشتی که در کانال تلگرامی اش منتشر کرده به اظهارات شب گذشته رییسی یکی از نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره مسکن مهر واکنش نشان داد: «... شما گفتید پیشرفت پروژه مسکن مهر در این دوره سالی 6 درصد بوده است. به شما عرض کنم 55درصد تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در این دوره صورت گرفته است. کل تعداد واحدهای باقیمانده نیز که باید تکمیل شوند فقط 90 هزار با پیشرفت 74 درصدی است... اجازه بدهید چند نکته را به شما متذکر شوم. شما خوب می‌دانید که بیش از 117 هزار واحد مسکونی مهر فاقد متقاضی هستند. این به معنی تصرف در وجوه امانی مردم و مبالغ دریافتی بابت پیش خرید مسکن مهر صورت گرفته است. این ظلم فاحشی است که به پیش‌خریداران مسکن مهر توسط دولتپیشین رفته و شما در آن موقع معاون اول قوه قضائیه بودید. بفرمایید چه اقدامی در برابر شرکای سیاسی‌تان در دولت پیشین جهت احقاق حقوق مردم کردید؟ جز آنکه همان افراد را به عنوان عناصر اصلی ستاد انتخاباتی خود دعوت کردید؟...»


این در حالی است که مطابق آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی که در اختیار یکی از رسانه‌های حامی دولت قرار گرفته و هشتم ماه جاری با تیتر "حفظ آبروی احمدی‌نژاد بر دوش دولت روحانی افتاد"منتشر شده بود 32 درصد واحدهای مسکن مهر در دولت یازدهم ساخته شده است: « از تعداد کل قراردادهای دارای تسهیلات مسکن مهر به میزان دو میلیون و 210 هزار واحد کار ساخت تعداد یک میلیون و 936 هزار واحد به اتمام رسیده است. همچنین از این رقم ، یک میلیون و 831 هزار واحد افتتاح شده و  تعداد یک میلیون و 539 هزار واحد تحویل متقاضیان شده است. برای 600 هزار و 141 هزار واحد مسکن مهر سند صادر شده است. همچنین  یک میلیون و 314 هزار واحد مسکن مهر فروش اقساطی شده است.


حال اینکه ساخت 32 درصد این واحدها به تعداد 613000 واحد در دولت یازدهم انجام شده است.45 درصد از واحدهای پروژه مسکن مهر به تعداد 821000واحد در دوره مدیریت عباس آخوندی افتتاح شده و 55 درصد این پروژه یعنی849000 واحد در دولت یازدهم تحویل داده شده است.  64 درصد این واحدها به تعداد به تعداد835000 واحد در دولت روحانی فروش اقساطی شده اند و برای 617000 واحد یعنی 54 درصد آن در کمتر از چهار سال گذشته سند صادر شده است... .»


تسنیم نوشت: به نظر می‌رسد وزیر راه و شهرسازی پس از گذشت چهار سال هنوز به آمار و ارقام حوزه تحت مدیریتش مانند وزیر پیشین اشراف ندارد. آخوندی در بحبوحه مذاکره برای خرید هواپیما نیز گفته بود پس از 50 سال هواپیمای نو وارد کشور می‌شود. در حالی که اوایل دهه هفتاد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام بر دو فروند ایرباس 6 فروند فوکر نو را به صورت مستقیم از کمپانی سازنده خریداری کرده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :