موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/125640 :کد

معدن زغال‌سنگ یورت آزادشهر؛

ضجه‌های کارگر معدن در برابر رئیس‌جمهور

  دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۲۰:۲۷
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -ضجه‌های کارگر معدن در برابر رئیس‌جمهور

در جریان سفر حسن روحانی به استان گلستان یک کارگر معدن با بیان "آقای رئیس‌جمهور، تا الآن کجا بودید؟" گفت: آیا با ماهی ۱میلیون تومان خودتان می‌توانید زندگی کنید؟

 به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: حسن روحانی رئیس جمهور  به معدن زغال‌سنگ یورت آزادشهر رفت تا از نزدیک در جریان این حادثه قرار گیرد.


یک کارگر معدنکار در اعتراض به روحانی می‌گوید: 22سال در معدن کار کردیم، آقای روحانی، شما می‌دانید معدنچی یعنی چی؟وی با بیان اینکه در راستای این اتفاق 40 معدنچی مردند، افزود: 170 بچه بی‌پدر شدند. 40 زن بیوه شدند. چند سال پیش آمدیم فرمانداری و اعتراض کردیم که 14 سال حقوق نگرفته‌ایم با زن و بچه آمدیم اما مسئولان رسیدگی نکردند.


این کارگر افزود: 20 میلیون از این شرکت طلب دارم اما 10 هزار تومان ندارم که فرزندم را دکتر ببرم. شما با ماهی یک‌میلیون تومان می‌توانید زندگی کنید؟ 25 سال در معدن کار می‌کنند و بعد از 25 سال که بازنشست شده‌اند تنها 1میلیون و 400هزار تومان حقوق بازنشستگی می‌گیرند. 1700 متر در کوه بدون تهویه کار کردیم. معاون فرماندار شب گذشته اعلام کرده که این معدن گاز ندارد. همه دروغ می‌گویند، دلم درد دارد. بیمه کارگران معدن آرایشگری و کتابداری است. سخت و زیان‌آور نمی‌گیریم. زن و بچه مردم یک هفته است که اینجا هستند. معدنکارانی که داخل معدن مانده‌اند تا یک ماه دیگر هم نمی‌توان نجاتشان داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :