موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه دولت

a/125672 :کد

تمام کابینه، "پوششی" روحانی شدند

تحلیل ایران

  ﺳﻪشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۴۹۱   
 تحلیل ایران -تمام کابینه، "پوششی" روحانی شدند

درحالی حسن روحانی این روزها تمام وقت خود را به رقابت و تبلیغات انتخاباتی می‌گذراند که علاوه بر معاون اول "پوششی"، تمام کابینه یازدهم را برای پوشش ضعف‌ها و ناکارآمدی‌های خود بسیج کرده است.

داغ شدن تنور انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم موجب شده تا تحرک کابینه یازدهم نیز به‌طور محسوسی زیاد شود. از مهمترین نشانه‌های این تحرک می‌توان به اطلاعیه‌ها، تکذیبیه‌ها، مصاحبه‌ها، نشست‌های خبری و حضور در همایش‌های تبلیغاتی اشاره کرد.


حسن روحانی و اسحاق جهانگیری مدتی است درگیر انتخابات 96 هستند و حضور در برنامه‌ها و همایش‌های تبلیغاتی در آستانه انتخابات عملاً آنها را از انجام کارهای اجرایی کشور بازداشته است.در این حالت مردم حداقل امید دارند که اگر رئیس جمهور و معاون اول دولت سرشان شلوغ هست، امور اجرایی کشور حتماً در اختیار کابینه روحانی است، ولی هرچه روزشمار تاریخ به انتخابات 96 نزدیک می‌شود روی دیگر سکه نمایان شده و مشخص می‌شود که از قضا تمام اعضای کابینه هم در تلاش هستند تا ضعف‌های رئیس خود را در کوران رقابت‌های ریاست جمهوری پوشش دهند.


البته این درحالی است که با تصمیم جبهه اصلاحات و البته موافقت حسن روحانی، بنا شد اسحاق جهانگیری به‌عنوان نامزد پوششی به میدان رقابت‌های انتخاباتی بیاید تا در مواقع نیاز و جایی که کار حسن روحانی به سختی خورد، به کمک وی بیاید.اما بسیج همگانی که در دولت و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفته نشان می‌دهد نه‌تنها اسحاق جهانگیری بلکه تمام کابینه به‌عنوان "پوششی" حسن روحانی وارد میدان رقابت‌های انتخاباتی شده‌اند.


اگر فقط بخواهیم یک نمونه کوتاه از پوششی شدن کابینه برای روحانی مثال بزنیم، همین بس که اشاره‌ای داشته باشیم به پایگاه اطلاع رسانی دولت و خبرهای منتشره در آن همزمان با مناظره دوم ریاست جمهوری! همان‌طور که تسنیم در خبرهای قبلی اعلام کرده بود پایگاه اطلاع رسانی دولت که از پول بیت المال ارتزاق می‌کند همزمان با مناظره‌ها و گرم شدن فضای انتخابات پیامک‌های تبلیغاتی فراوانی به‌نقل از اکثر وزرای کابینه یازدهم برای تخریب رقبای حسن روحانی ارسال و اخبار را هم لحظه‌ای در سایت خود آپلود می‌کرد.


علاوه بر این باید به برگزاری نشست‌های خبری مردانی از کابینه یازدهم اشاره کرد که طی 4 سال گذشته حتی یک بار هم حاضر به حضور رسمی در جمع خبرنگاران نشده بودند! نمونه جدید این موضوع نشست خبری ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی است که تا دقایقی دیگر در میرداماد برگزار خواهد شد.البته این فقط رئیس کل بانک مرکزی نیست که نشست خبری برگزار کرده آن‌هم بعد از 4 سال و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، بلکه سایر وزرای کابینه از جمله وزیر کار هم روز قبل نشستی با خبرنگاران داشت.


یکی از مصداق‌های دیگر پوششی شدن کابینه را می‌توان، حضور وزرای روحانی در برنامه‌های تلویزیونی دانست که این ایام به‌بهانه‌های مختلف برگزار می‌شود تا تریبون در اختیار مردان کابینه روحانی قرار بگیرد برای اعلام کارنامه 4ساله‌شان.

منبع:تسنیم

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :