موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/125763 :کد

ابراهیمی:

مراسم ارزیابی اصالت رساله دکتری حسن روحانی

  چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۲۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -مراسم ارزیابی اصالت رساله دکتری حسن روحانی

از فعالین پروژه ارزیابی رساله روحانی با بیان اینکه ما تا فصل چهارم رساله روحانی را بررسی کردیم و دیدیم که نزدیک به ۸۰ درصد آن سرقت علمی است،گفت: منبع مقالات و کتب استفاده شده ذکر نشده است.

به گزارش تحلیل ایران، مراسم ارزیابی اصالت رساله دکتری حجت الاسلام حسن روحانی، بعد از ظهر امروز به همت جمعی از دانشجویان برگزار شد.

 

بر اساس گزارش نهایی که متن آن منتشر و در این مراسم قرائت شد، پس از بررسی رساله حسن روحانی از منابع مختلف که توسط گروهی از دانشجویان داخلی و خارجی صورت گرفت، این رساله را فاقد اعتبار و ارزش علمی تشخیص دادند که دلیل آن هم سرقت های علمی بود که در بخش های زیادی از رساله مذکور وجود دارد.پس از قرائت متن گزارش نهایی، کیوان ابرهیمی از فعالین این پروژه و دانشجوی ایرانی خارج از کشور از طریق فضای مجازی وارد بحث و ارایه توضیحاتی پیرامون روند اجرایی پروژه بررسی اصالت دکتری روحانی شد.


ابراهیمی با بیان این مطلب که چرا نزدیک به انتخابات این مساله مطرح شد و اینکه چرا فقط حسن روحانی، اظهار داشت: همین جا اعلام میکنم که آماده هستیم هر مدرک شبه انگیز دیگری که از طرف نامزدهای انتخاباتی باشد را بررسی کنیم و اینکه زمان بر بودن این پروژه باعث شد که الان بتوانیم از آن رونمایی کنیم.وی ادامه داد: برای ما مهم این بود که بنا به اهمیت مساله روشن شدن شبه مدرک دکتری آقای روحانی، نتیجه را قبل از مشخص شدن رئیس جمهور جدید دولت دوازدهم داشته باشیم.این دانشجوی فعال تصریح کرد: از همه نهادهای مرتبط و ذی نفوذ تقاضای همکاری برای پیشبرد این مساله را داریم. وزارت علوم، آموزش عالی، مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات آن و دیگر نهاد های مشابه و مرتبط درخواست می کنیم که در ادامه مسیر با ما همکاری داشته باشند.


ابراهیمی خاطرنشان کرد: در ایران با یکسری از دانشجویان کارشناسی و یا در مقاطع دیگر ارتباط گرفتیم چون کل پروژه ما دانشجویی بود و هیچ بودجه سازمان یافته ای نداشتیم و از جیب هزینه کردیم. بنابراین این کار ما با همکاری دانشجویان داخلی و خارجی بوده است.وی با بیان اینکه ما تا فصل چهارم رساله آقای روحانی را بررسی کردیم و دیدیم که نزدیک به ۸۰ درصد آن سرقت علمی است، اظهار داشت: آقای روحانی منبع آن مقالات و کتب استفاده شده را در رساله خود ذکر نکرده است. ما هم پس از آنکه این میزان از سرقت علمی را تنها در یک فصل رساله یافتیم از بررسی بیشتر آن در فصل های دیگر امتناع کردیم چون دلایل برای اثبات سرقتی بودن این رساله به اندازه کافی وجود دارد.


مهر نوشت:دانشجوی فعال خارج از کشور ادامه داد: حتی در نتیجه گیری رساله مذکور یک پاراگراف نسبتا زیادی هم وجود دارد که برگردان به فارسی آن را بررسی کردیم و متوجه شدیم که سرقت علمی از یکی از آثار شهید مطهری است که جای تعجب و تاسف بسیار داشت.ابراهیمی با بیان اینکه سرقت علمی از کتاب آیه الله کلانتری  نماینده مجلس خبرگان رهبری به گونه ای است که پس از ارتباط با آن نماینده مجلس خبرگان، وی هم بر این مساله صحه گذاشت، گفت: احتمال قوی در آینده هم وی شخصا قصد شکایت از حسن روحانی را به منظور سرقت علمی خواهد داشت.وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این تحقیق و بررسی موشکافانه که صدها نفر ساعت هزینه شده است برای آن، نتیجه خوبی را برای رفع ابهام از این مساله شبه انگیز داشته باشد و دستگاه های ذی ربط بتوانند در قبال نتیجه روشن شده مبنی بر جعلی بودن مدرک دکتری آقای روحانی، تصمیم مناسب و صحیحی را اتخاذ کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :