موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/125824 :کد

قیمت پایه بازار بین المللی؛

ثبات قیمت نفت در بازار جهانی

  جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -ثبات قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت نفت در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر انتظار معامله‌گران برای تمدید کاهش تولید اوپک و کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا، ثابت بود.

 به گزارش تحلیل ایران،  نفت برنت که قیمت پایه بازار بین المللی است، ۸۲ دلار در هر بشکه معامله شد که ۵ سنت نسبت به قیمت نهایی معاملات پنج شنبه افزایش داشت.

 
تابناک نوشت: نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶ سنت افزایش، در ۴۷. ۸۹ دلار در هر بشکه ایستاد.به گفته تحلیلگران، قیمت‌های نفت ممکن است مهیای افزایش دوباره شوند.شمار قراردادهای خرید به پایین‌ترین سطح از نوامبر سال ۲۰۱۶ رسیده که در صورت تمدید توافق کاهش تولید اوپک، ممکن است از رشد قیمت‌ها حمایت قابل توجهی کند.بر اساس گزارش رویترز، اوپک که عربستان بزرگترین صادرکننده آن به شمار می‌رود و همچنین شمار دیگری از تولیدکنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه، با هدف حمایت از بازار متعهد شده‌اند تولیدشان را در نیمه اول سال میلادی جاری به میزان یک میلیون و  ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند.
 
قرار است اوپک و سایر تولیدکنندگان در ۲۵ ماه مه در وین نشستی برگزار کنند و در جریان این نشست، درباره تمدید مدت اجرای این توافق تصمیم‌گیری خواهد شد.موسسه امریکن پترولیوم اواخر سه شنبه گزارش کرده بود ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته پنج میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه کاهش یافته است.با وجود اینکه اوپک به تعهدش برای کاهش تولید پایبند مانده است، تولید آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ درصد رشد کرده و به ۹ میلیون  و ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده و به سطح تولید عربستان و روسیه نزدیک می‌شود.اداره اطلاعات انرژی آمریکا در دورنمای انرژی کوتاه مدت ماهانه خود پیش بینی کرد تولید داخلی در سال ۲۰۱۸ به رکورد ۹۶. ۹ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا می‌کند که نسبت به ۹. ۹ میلیون بشکه پیش بینی شده در گزارش ماه گذشته بالاتر رفته است.
                               

نفت     جهانی     قیمت     ثبات     بشکه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :