موضوعات ‌مرتبط: ورزشی تیراندازی

a/125858 :کد

در باکو؛

۸ مدال رنگارنگ ثمره کاروان ایران

  شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۲۳:۰۴
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -۸ مدال رنگارنگ ثمره کاروان ایران

کاروان کشورمان در دومین روز از چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی صاحب ۸ مدال شد.

به گزارش تحلیل ایران از باکو، استارت مدال‌آوری های ایران در باکو با طلای بانوان تیرانداز آغاز شد. نرجس امام قلی‌نژاد در تفنگ بادی 10 متر درحالی اولین طلای کاروان ایران را به نام خود کرد که الهه احمدی بانوی المپیکی تیراندازی، نخستین نقره‌ای کاروان ایران در باکو شد.


در کاراته اما بانوان ایران خوش درخشیدند. نسرین دوستی نماینده وزن 50 کیلوگرم در شرایطی راهی فینال شد که با مغلوب کردن سراپ اوزچلیک قهرمان اروپا از ترکیه، فاتح سکوی قهرمانی شد تا دومین طلای کاروان ایران هم به نام یک بانو ثبت شود.امیرمهدی‌زاده نماینده وزن منهای 60 کیلوگرم کاراته با راهیابی حریف ازبک به فینال رقابت‌ها، راهی شانس مجدد شد. او در این مرحله با شکست حریفی از عربستان، نخستین مدال برنز ایران را به نام خود ثبت کرد.سپس تیم شنای 4 در 100 متر آزاد ایران دومین برنز کاروان را تصاحب کرد. طراوت خاکسار هم در وزن 55- کیلوگرم با شکست طوبی یاکان از ترکیه در مرحله رده‌بندی سومین برنزی ایران لقب گرفت. علیرضا خجسته هم  در جودو چهارمین برنز را گرفت.


تسنیم نوشت: رزیتا علیپور آخرین مدال‌آور ایران در روز اول رقابت‌ها بود. نماینده وزن 62- کیلوگرم کاراته ایران درحالی در سالن مملو از تماشاگر آذربایجانی اسپورت هال باکو روی تاتامی بار فریدا آبی یوا مبارزه کرد که علی‌رغم مصدومیت از ناحیه صورت مبارزه خوبی مقابل حریف قدرش از خود به نمایش گذاشت و در نهایت با نتیجه 3 بر صفر مبارزه را واگذار کرد و صاحب مدال ارزشمند نقره شد. این دومین نقره ایران در روز دوم رقابت‌ها بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :