a/126017 :کد

معاون اول قوه قضائیه خبر داد

تشکیل پرونده تخلف انتخاباتی بیش از۶۰نفرازمدیران دولتی واجرایی

  ﺳﻪشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۱:۵۰
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -تشکیل پرونده تخلف انتخاباتی بیش از۶۰نفرازمدیران دولتی واجرایی

معاون اول قوه قضائیه از تشکیل پرونده تخلف انتخاباتی برای بیش از ۶۰ نفر از مدیران دولتی و اجرایی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضصائیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا گزارشی از تخلفات انتخاباتی به دستگاه قضا واصل شده است، گفت: متأسفانه گزارشات متعددی به قوه قضائیه در رابطه با تخلفات برخی از مجریان مسئولین و مدیران دولتی که حق ورود به مسائل انتخاباتی را نداشته اند واصل شده است.


وی افزود: همچنین برخی ستادهای انتخاباتی، نامزدها و افراد دیگر از مسئولین ذیربط و هیئت ها تخلفاتی داشته اند که مواردی که مجرمانه است به دادگستری‌ها اعلام شده و مشغول رسیدگی هستند.محسنی اژه‌ای تصریح کرد: اجمالاً بیش از 60 نفر از مدیران دولتی و اجرایی اعم از استانداران، فرمانداران، بخشداران و روسای ادارات دولتی تخلفات انتخاباتی داشته‌اند.وی افزود: پرونده آن‌ها به محاکم و دادگستری ارجاع شده و در حال رسیدگی است‎، بر اساس گزاراشات عدد تخلف دهیاران بسیار بالا است که بر خلاف قانون تخلفاتی داشته‌اند.


سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: مدیران اجرایی و دولتی و کسانی که به نحوی وابسته به دستگاه‌های حکومتی هستند مراقب باشند بیش از حد متعارف حرکتی نداشته باشند.وی تأکید کرد: روز انتخابات تمام می‌شود و بعد گرفتاری‌ها می‌ماند و فردا این‌ها هستند که تخلف کرده‌اند، اگر می‌خواهند ریسک کنند و خلاف قانون عمل کنند به فکر خانواده‎‌هایشان باشند و فردا دیگر توقع و انتظاری نداشته باشند، چراکه قوه قضائیه مصمم است که با هر تخلفی از هر رده‌ای استاندار، فرماندار و دهیار و ... برخورد کند. محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که تخلفات انتخاباتی بیشتر مربوط به کدام استان‌ها بوده است، گفت: در مورد مسائل انتخابات ریاست جمهوری، تقریبا کم و بیش استان‌های بزرگ بوده است و در مورد بحث شوراها تقریبا به صورت پراکنده خیلی از استان‌ها بوده است.


معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: مهم این نیست که کدام یک از استان‌ها تخلفاتشان کم یا زیاد بوده باشد، مهم این است که شاهد این تخلفات خلاف قانون نباشیم.وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برگزاری تجمع و راه اندازی کارناوال در فضای باز ممنوع است، پیش بینی قانون برای این افراد چیست؟ گفت: تمام مواردی که نامزدها و ستادها و طرفداران آن‌ها رعایت کنند و مواردی که مجاز به انجام هستند در قانون انتخابات پیش بینی شده است و موارد نیز توسط وزارت کشور و شورای نگهبان ابلاغ شده است، بنابراین کسی نیست که بگوید اطلاع نداشته است.


اژه‌ای یادآور شد: بر اساس دستورالعمل‌ها موارد ابلاغ شده و باید رعایت شود و چنانچه غیر از این باشد طبیعی است که برخورد می‌شود، اگر مواردی موجب سلب آرامش مردم و اخلال در نظم عمومی باشد با شدت بیشتری برخورد خواهد شد.سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا در این زمینه افرادی احضار یا بازداشت شده‌اند، گفت: افرادی که بازداشت شده‌اند را به خاطر ندارم مگر 2 موردی که یکی از ستادهای انتخاباتی برای اینکه اسناد و مدارکی علیه رقیب خود به دست بیاورد از بعضی از افراد خواسته بودند از سازمان خود اسنادی را سرقت کنند و در اختیار آن‌ها قرار دهند که برخی افراد دستگیر و بازداشت هستند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: در مورد احضار، افراد متخلف چه کسانی که دست اندرکاران اجرای انتخابات و افراد دیگر احضار شده‌اند و از بعد پیشگیری از وقوع جرم از آن‌ها تحقیق شد و تذکرات لازم به آن‌ها داده شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :