موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/126148 :کد

به نقل از رویترز؛

اعتراض چین به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

  پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -اعتراض چین به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

چین امروز پنجشنبه نسبت به اقدام اخیر آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید علیه مقام‌های ایرانی و چینی به اتهام حمایت از برنامه موشک بالستیک ایران، اعتراض کرد.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، چین بارها نسبت به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه افراد و شرکت های چینی مرتبط با برنامه های هسته ای ایران و کره شمالی، اعتراض کرده است.


چین امروز پنجشنبه نیز بار دیگر اعتراض خود را نسبت به تحریم های جدید آمریکا علیه افراد و شرکت های ایرانی و چینی اعلام کرده است.هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنانی تاکید کرد: چین از قوانین و مقررات داخلی خود تبعیت می کند و به دقت به مسئولیت های خود در قبال جامعه بین المللی پایبند است.وی در ادامه تصریح کرد: چین مخالف استفاده کورکورانه از تحریم های یکجانبه است به خصوص زمانی که این تحریم ها به منافع طرف های سوم لطمه وارد می کند. من فکر می کنم تحریم ها به ضرر ارتقای اعتماد مشترک و متقابل خواهد بود و به ضرر تلاش های بین المللی در این مساله است.


وی افزود: چین امیدوار است که آمریکا بتواند به حل و فصل مسائل مربوط به عدم اشاعه تسلیحات را از طریق مذاکره و ارتباط حل و فصل کند.چین روابط اقتصادی و سیاسی نزدیکی با تهران دارد ولی درعین حال از امضاکنندگان توافق هسته ای با تهران است.دولت آمریکا در حالی که تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را برای 3 ماه دیگر تمدید کرد همزمان مجازات‌های جدیدی علیه تهران به‌دلیل فعالیت‌های موشکی وضع کرد.اما همزمان با این تصمیم، دولت جدید آمریکا برای نشان دادن رویکرد خصمانه خود علیه تهران، 7 شخص حقیقی و حقوقی ایرانی و چینی را به‌ادعای دست داشتن در فعالیت‌های موشکی بالستیک جمهوری اسلامی در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.


تسنیم نوشت: در فهرست جدید تحریمی در رابطه با برنامه موشکی ایران، نام «مرتضی فراست‌پور» و «رحیم احمدی» از مقام‌های وزارت دفاع ایران و یک تبعه چینی به‌نام «روان رولینگ» به چشم می‌خورند.وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌های جدید موشکی ایران همچنین نام سه مؤسسه چینی «شانگهای نورث بیگینز اینترنشنال»، «شانگهای گنگ کوان ترید» و «شانگهای نورث ترانسوی اینترنشنال» را همراه با شرکت ایرانی «متین صنعت نیک‌اندیشان» در فهرست خود قرار داده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :