موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/126178 :کد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس؛

عواملی که رکود بازار مسکن را رقم زد

  جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۳:۲۱
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -عواملی که رکود بازار مسکن را رقم زد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:عدم حمایت دولت از حوزه مسکن و نیز حمایت نکردن بانک ها از سازندگان نقش موثری در رکود بازار مسکن دارد.

به گزارش تحلیل ایران، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اینکه افزایش تراکم در رونق ساخت و ساز تاثیر ندارد افزود: در حال حاضر در این بازار باکمبود تراکم مواجه نیستیم.

 
وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر قدرت خرید در بازار مسکن بسیار کاهش یافته، افزود: رکود این بازار ناشی از وضعیت اقتصادی در کشور است.سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس اظهار داشت: عدم حمایت دولت از حوزه مسکن و ساخت وساز و نیز حمایت نکردن بانک ها از سازندگان نقش موثری در رکود بازار مسکن دارد.بدری تصریح کرد:کاهش بهره بانکی می تواند بازار تولید ساخت و ساز مسکن  را رونق بخشد.
 
وی توضیح داد: کاهش قیمت تمام شده مسکن و افزایش نرخ تسهیلات می تواند قدرت خرید متقاضیان مسکن را افزایش دهد.سخنگوی کمیسیون عمران با اشاره به اینکه طرح های تفصیلی هر 5 سال یکبار مورد بازنگری قرار می گیرند،اظهار داشت: تمامی شهرها برای خود ضوابط و چارچوبی دارند و برای کلان شهرها طرح تفصیلی ایجاد شده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :