موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12631 :کد

0

گورباچف: آمريکا دموکراسی را با تانک و بمب تحميل می‌کند

  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۵
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -گورباچف: آمريکا دموکراسی را با تانک و بمب تحميل می‌کند

رییس جمهور شوروی سابق ضمن انتقاد از موضع برخی کشورهای اروپایی در قبال روسیه، اعلام کرد آمریکا همیشه سیاست تحمیل دموکراسی را با تانک و بمب پیگیری می‌کند.

میخائیل گورباچف، آخرین رهبر شوروی سابق اعلام کرد، اروپا مسیر سیاسی خود را گم کرده ، سازمان پیمان اتلانتیک شمالی، ناتو، به پلیس جهانی تبدیل شده و آمریکا با تانک و بمب دموکراسی را تحمیل می کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک رییس جمهور شوروی سابق در اتوبیوگرافی خود موسوم به «بعد از کرملین» گفت: میراث جنگ سرد تا کنون پابرجاست و غرب عامل اصلی تنش های در ژئو پلتیک در جهان است.

گورباچف با اشاره یه اوضاع اوکراین می افزاید :«غرب به جای اینکه پیشگام تغییر باشد، به صحنه آشوب های سیاسی ، رقابت بر سر مناطق تحت نفوذ و مناقشه نظامی تبدیل شده است.»

گورباچف تصریح کرد اروپا مسیر خود را در سیاست جهانی گم کرده و بی هدف و ضعیف شده است. وی همچنین غرب را به تنش های ژئوپلتیک متهم کرد و گفت توسعه ناتو ناقض اصول نظم اروپا است.

وی خاطر نشان کرد:«قرار بود ناتو خارج از جمهوری دموکراتیک آلمان گسترش پیدا نکند. با وجود این کشورهای اروپای مرکزی و شرقی با هدف حفظ کردن خود از «تهدید احتمالی روسیه» وارد ناتو شدند. اعضای ناتو با اعلام کردن رویکردهای صلح جویانه ،‌سامانه های دفاعی خود را اصلاح و به رغم تهدید از جانب روسیه، رزمایش نزدیک خاک این کشور برگزار می کنند.»

گورباچف افزود:«ناتو نقش پلیس اروپا و جهان را بر عهده گرفته است و آمریکا همیشه سیاست تحمیل دموکراسی با تانک و بمب را پیگیری می کند. اروپا باید بداند فشار بر روسیه چیزی جز بدی برای اروپا ندارد.»

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :