موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/126420 :کد

رئیس سابق سیا:

روسیه با وقاحت در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دخالت کرد

  چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -روسیه با وقاحت در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دخالت کرد

رئیس سابق آژانس اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) گفت، هرگز درخواستی یا دستوری از سوی رئیس‌جمهوری کشورش برای پایان دادن به هر نوع بررسی در حال انجامی دریافت نکرده است.

به گزارش تحلیل ایران،جان برنان، رئیس سابق سیا در یک جلسه استماع کنگره آمریکا به پرسشی مبنی بر این که آیا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کشورش از او خواسته که فرایندهای بررسی جاری را متوقف کند، پاسخ داد و گفت: هرگز از من چنین چیزی خواسته نشد و البته اگر هم خواسته می‌شد، به طور قطع من از چنین دستوری پیروی نمی‌کردم.


اظهارات برنان در حالی مطرح می‌شود که رسانه‌های آمریکایی مدعی شده‌اند دونالد ترامپ از جیمز کومی، رئیس پیشین اف‌بی‌آی خواسته بود بررسی‌ها درباره ارتباط مایکل فلن، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا با روسیه را متوقف کند.این مقام سابق آمریکایی همچنین گفت: سیا به طور روتین اطلاعات خود را با اف‌بی‌آی درباره بررسی‌ها در خصوص تلاش‌های روسیه برای اعمال نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به اشتراک گذاشته است.وی اضافه کرد: من این موضوع را به متخصصین واگذار کردم که اطمینان حاصل کنند چه اطلاعاتی برای به اشتراک گذاشتن با اف‌بی‌آی مناسب است. این اتفاق بر مبنای سنت دیرین موجود در سیا انجام گرفت.


این مقام ادامه داد: من اطلاعاتی به دست آوردم که تایید می‌کرد ارتباطاتی بین مسئولان روس و تیم کمپین انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ وجود داشت و این نگرانی‌ مرا برانگیخت.برنان افزود: اطلاعاتی به من داده شد که نشان می‌داد داد و ستدهایی بین مسئولان روس و افراد تیم کمپین ترامپ وجود داشت و این من را نگران کرد چون ما می‌دانیم تلاش‌های روسیه برای خرید افرادی مثل آنهاست.وی ادامه داد: همه باید بدانند روسیه با وقاحت در انتخابات ما در سال ۲۰۱۶ مداخله کرد و به رغم اعتراض و هشدارهای ما این کار را کرد.


برنان تاکید کرد: من تابستان گذشته به مسکو درباره دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری هشدار دادم اما روسیه آنها را نادیده گرفت من اوت ۲۰۱۶ با رئیس سازمان اطلاعت روسیه تماس گرفته و این مساله را به او هشدار دادم.این مقام سابق سیا گفت: به رئیس سازمان اطلاعات روسیه گفتم آمریکایی‌ها با هر گرایشی آزادند هر که را می‌خواهند بدون مداخله انتخاب کنند اما از هر گونه مداخله‌ای عصبانی می‌شوند.


وی در بخش دیگری از اظهارات در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گفت: بررسی‌ها در انگلیس و آمریکا به زودی به مشخص شدن هویت افرادی که در حمله تروریستی منچستر دست داشتند، منجر خواهد شد.برنان در این باره گفت: اطمینان دارم که افسران اطلاعاتی و امنیتی انگلیس و آمریکا و دیگر کشورها فعالانه برای یافتن عوامل این حمله و جلوگیری از حملات آتی تلاش می‌کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :